Kuidas kirjutada head farmi CV-d? Näidised meie CV-dest enne Austraaliasse minekut

Vorpisime ja printisime enne Austraaliasse minekut Mairoga mõlemad endale kahes-kolmes variatsioonis CV-d ehk kängurumaa keeli resume’d, millega lootsime tööandjaid paeluda. Ja kuigi me ei ole personalispetsialistid, jagame järgnevas postituses oma kogemuse põhjal paar nippi, kuidas tööandjale positiivselt silma paista. Et Teilgi oleks lihtsam, paneme enda resume’d näidisteks.  

Kuidas kirjutada head resume’d?

  • Üks resume ei sobi kõikidele töökohtadele kandideerimiseks!  Näiteks mina tegin eraldi CV-d tehaste, kohviku/restorani ja müügipersonali ametipositsioonide jaoks ning Mairo tehaste, ehituse ja masinatega seotud kohtadele kandideerimiseks. Jälgi töökuulutusi, mida palgatavalt tööliselt oodatakse ning personaliseeri resume vastavalt töövaldkonnale. Ära pane CV-sse kirja neid töökogemusi, mis konkreetsele ametikohale midagi juurde ei anna. See on ebavajalik lisainfo, mis raiskab tööandja aega ja mida ta ei pea teadma.
  • Kirjelda iga töökoha puhul, milline oli Sinu vastutusala ja töökohustused. Austraalia resume on pigem põhjalik, kui napisõnaline.
  • Näitlikusta! Selle asemel, et kirjutada, et “I have excellent machine operating skills” (tõlk. “Mul on suurepärane masinate juhtimise oskus”), selgita, kuidas ning millisel tööl said oma imelisi juhtimisoskuseid demonstreerida. Mida täpsem ja spetsiifilisem Sa oled, seda parem. CV on Sinu võimalus särada ja välja tuua oma silmapaistvaimad tööalased saavutused.
  • Lisa resume-le endast kena ja positiivsust väljendav pilt. Hooajaline tehastes töötamine ei nõua üldjuhul äärmiselt spetsiifilisi teadmisi ja seetõttu oleme märganud, et austraallased otsivad oma kollektiivi pigem iseloomult sobivat inimest, kui ideaalse varasema töökogemuste pagasiga abikätt. Hea suhtlemisoskus, endast positiivse mulje jätmine ja siira huvi tundmine on pool võitu! 
  • Ära karda silma paista. Kandidaate võib olla samale ametipositsioonile sadu ja selleks, et just Sina valituks osutuksid, tuleb tööandjale kuidagi meelde jääda. Miks mitte proovida teha traditsioonilise paberkandjal resume asemel meelelahutuslik, ent asjalik videoklipp, kus tood välja oma märkimisväärsed varasemad tööpositsioonid ning loetled tugevused?! Eeldusel muidugi, et Sinu inglise keel on hea ja oskad ennast hästi presenteerida. Mina näen, et seda saaks rakendada eeskätt just väiksematesse farmidesse või spetsiifilisematele ametikohtadele kandideerimisel (mis nõuvad erialast haridust),  mitte niivõrd tehastesse, sest hooajalistel tööpositsioonidel on ettenähtud oma kandideerimisvormid ja -protsessid.

Lõpetuseks näidised meie farmi resumedest enne Austraaliasse minekut (kus meil farmides töötamise kogemus puudus). Usun, et enamik eestlasi on pidanud elus vähemalt korra maatööd tegema, vanaema juures kõplama ja rohima või isal aitama lund rookida, seega tuleb olla nutikas ja oma kogemused ning tugevused enda kasuks tööle panna. Siiski on number üks faktor huvi ja positiivne suhtumine!

Rõhutame, et ka meie resume’d ei ole kindlasti täiuslikud, kuid andsime nende koostamisel endast parima ning jagame neid lootuses, et ehk saate neist natukenegi abi ja näpunäiteid.

Mairo farmi CV

Kaisa farmi CV

– Kaisa

 

 

 

 

 

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s