Kui hirm takistab Sind eesmärkide ja unistuste poole püüdlemast

Tänane postitus tuleb natuke teistsugune. Aga tunnen, et aeg on selle kirjutamiseks küps ja kuna olen ise selle teema peale hakanud hiljuti palju mõtisklema, siis tahaksin neid sõnu endast välja saada. 

Mul on nii kahju, kui vaatan mõnda oma lähedast inimest (ja vahepeal iseennastki) ja näen, kui palju hirme tema sees peidus on. Ärge saage valesti aru, hirm on mõningatel juhtudel hea – evolutsiooniliselt aitab see meil ellu jääda ning ohte tunnetada. Teisalt võib see saada suureks komistuskiviks oma unistuste ja eesmärkide poole püüdlemisel.

IMG_7092

Vietnam, august 2017.

“Oh child, just do what you love, ‘cause you won’t get this life again” (tõlkes: “Oh laps, tee mida armastad, sest Sa ei saa seda elu enam kunagi tagasi”) – Nii ütlevad ühe populaarse laulu sõnad ning need panid mind mõtlema. Sa ei saa seda elu, mida praegu elad, enam mitte kunagi tagasi. Me kõik teame seda, aga ei teadvusta seda iseendale. Sul on ainult üks kord võimalik seda elu elada, mida praegu elad. Miks Sa siis, jumalapärast, ei ela seda täpselt selliseks nagu soovid? Kas mitte hirm selle ees, et Sa tulevikus ei kahetseks, et Sa ei julgenud riskida ega isegi mitte proovida oma unistusi täide viia, ei peaks olema suurem, kui kartus neid teostada?

“Oh child, just do what you love, ‘cause you won’t get this life again”

“What if I fail?” Oh, but my darling, but what if you fly? (tõlkes: “Mis siis kui ma läbi kukun?” Oh kullake, aga mis siis, kui Sa lendad?) – Julgen väita, et kõik inimesed, kes on oma elus kuhugile jõudnud, kes on praegu õnnelikud ja edukad ning täitnud oma unistusi, on pidanud võtma mingi hetk südame rindu, väljunud oma mugavustsoonist ja astunud oma hirmudele vastu. Selleks, et Sind saaks saata edu, peab Sinu soov unistus täide viia olema suurem hirmust läbikukkumise ees.

“What if I fail?” Oh, but my darling, but what if you fly?

“And even if You fail – even the biggest failure beats the hell out of never trying”  (tõlkes: Ja isegi siis, kui Sa ei õnnestu – ka kõige suurem läbikukkumine trumpab üle mitte kunagi proovimise). Kui Sa mõtiskled veidike hirmu peale – mis see Sinu arvates oma olemuselt on? Päriselt, lõpeta minutiks lugemine ja mõtle. Kui vaja, siis võta kas või paber ja pliiats ning pane paberile kirja. Mis on hirm? 

“Even the biggest failure beats the hell out of never trying.”
IMG_7277

Sydney, september 2017.

Saad aru, et seda ei ole päriselt olemas, mida Sa kardad, sest mitte midagi ei ole veel juhtunud. Hirm on Sinu ettekujutluse vili. Sa kujutad seda kõike oma peas ette. See on Sinu enda mõtete produkt. Kui Sind valitseb oht, siis jah, see on väga tõeline, kuid hirm on valik.

“Fear is the bad use of Your imagination”. Hirm on oma ettekujutlusvõime kehv ära kasutamine, kui see takistab Sind imelisi asju korda saatmast. Ja mina arvan, et just sellepärast, et Sa seda nii tohutult kardad, peaksid oma hirmule vastu astuma, sest seal on ootamas Sind kõige suurem kasvupotentsiaal. Sa kasvad isiksusena. Liigud parema ja targema iseenda suunas. Elad kahetsustundeta. Täidad oma eneseteostusvajadusi ja liigud õnnelikuma mina poole.

“Fear is the bad use of Your imagination.”

Austraaliasse tulek oli nii minu kui Mairo jaoks oma hirmudele vastu astumine. Me jätsime kindla töö, armastava pere, toreda lähiringkonna ja turvalise elu Eestis, et astuda vastu miljonile ebakindlusele ja tulla kahekesi võõrale maale ning alustada siin otsast peale.

Nüüd, kui meie teekond hakkab siin viisa aegumise tõttu lõppema, tunnen, et see oli minu elu parim otsus siia tulla. Mul ei ole olnud kerge – on olnud perioode, kus olen lohutamatult nutnud, igatsenud koju ja tahtnud kogu maailma eest põgeneda, sest kõik on tundunud kirjeldamatult raske, kuid olen leidnud iseendas ja Mairo toel selle julguse jääda. Ja nüüd, tagasi mõeldes – olen tänulik Austraaliale selle sõnuseletamatult laheda, õpetliku ja kogemusteküllase kahe aasta eest. Ma olen nii-nii-niiiii õnnelik, et me siia tulime! Ma olen uhke, et me astusime oma hirmudele vastu ja oleme täna siin, kus me oleme.

“Olen tänulik Austraaliale selle sõnuseletamatult laheda, õpetliku ja kogemusteküllase kahe aasta eest”.
DSCF1079

Surfers Paradise, september 2016.

Tunnen, et tagasi Eestisse minek on isegi hirmutavam kui oleks siia edasi jäämine ja Austraalia seikluse jätkamine. Peame jälle alustama otsast peale. Ehitama oma elu Eestis üles. Aga ma tean, et tulevikul on meile palju põnevat varuks ning olen sellele kõigele mõeldes nii elevil. Natuke ka hirmul, aga peamiselt põnevil!

Sellest, mis plaanid meil tulevikuks on ja kas plaanime jääda kodumaale paikseks ning kui ei, siis kui kauaks, kirjutan Teile siis, kui on sobiv aeg. Üsna varsti.

IMG_4947

Melbourne, märts 2017.

Seniks aga – tahan Sulle südamele panna, et Sa ei kardaks. Ära karda eesmärke püstitada ja oma unistuste poole püüelda. Kõige hullem, mis võib juhtuda, on see, et saad ühe magusa ja arendava õppetunni.

– Kaisa

 

Advertisements

2 thoughts on “Kui hirm takistab Sind eesmärkide ja unistuste poole püüdlemast

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s