5 põhjust, miks ärgata hommikul kell 5 ja teha enne tööpäeva trenni

Segaseks oled läinud? Kes oleks nii hull, et sunniks ennast varahommikul enne kukke ja koitu ning 12-tunnist tööpäeva üles ja hakkaks innukalt hüppama ja lihasharjutusi tegema? Aga just seda olen viimased poolteistkuud HopaTV trennide saatel praktiseerinud. Annan ülevaate, kuidas mul läinud on, millised on olnud muutused ja toon välja 5 põhjust, miks peaksid Sina sama hullu plaani ette võtma! 

DSCF4464

Ülevaade esimesest pooleteisest kuust

Nagu kirjutasin postituses – “Kuidas teha trenni ja toituda tervislikult 12-tunniste tööpäevade kõrvalt?”, surfan alates mai keskpaigast pärast pooleaastast treeningpausi taas trennilainel. Kuna meie töögraafik ei ole päris normaalne ning näeb ette töötamist seitsmel järjestikusel päeval järjest 12-tunnistest vahetustes, millele järgneb kolm puhkepäeva, siis on olnud enda motiveerimine ja piisava puhkuseaja võimaldamine omaette ülesanne. Ei taha oma keha liigselt kurnata, kuna ka töö on füüsiline ning väsitav. Samas igatsesin trenni ning tundisin end selleta kuidagi poolikult. Soovisin seda mulle väga olulist killukest iseendast tagasi saada. 

Uskusin, et HopaTV treeningud võivad olla mulle suurepäraseks võimaluseks. Kõigest pool tundi päevas iseenda ja oma keha trennivitamiinidega täitmiseks leian ikka.

Proovisin nii ja naapidi. Enne tööpäeva kella 5-se äratusega (töö algab kell 7) ja kohe pärast tööd kell 19:30 õhtul. Avastasin, et hommikud sobivad mulle palju paremini. Pärast rasket 12 tundi tööl ei taha ma millestki muust peale ühe mõnusa ja kosutava õhtusöögi ning lemmik teleseriaali vaatamise kuuldagi.

Kas tavapärasest tund aega varem ärgata oli raske? Jah ja ei. Jah, sest vara tõusmine üleüldiselt nõuab pingutust. Lõppkokkuvõttes avastasin, et ei ole vahet, kas ärkan kell 5 või tund aega hiljem, kell 6, tundisin ennast täpselt samamoodi, tibake uniselt ja uimaselt. Ainus vahe seisnes selles, et kui ärkasin varem, jõudsin ära teha ülimalt värskendava ja nauditava trenni ning võtta algav päev mõnusa uue energiaga vastu. Minu jaoks kujunesid need pool tundi päeva kõige lemmikumaks osaks. 

“Kui ärkasin varem, jõudsin ära teha ülimalt värskendava ja nauditava trenni ning võtta algav päev mõnusa uue energiaga vastu.”

DSCF4508-2

Mida arvan HopaTV trennidest?

HopaTV on veebileht, mis pakub motiveerivaid eestikeelseid videotreeninguid maailma eri paigus. Trennid on jaotud kategooriatesse – tuhar, ülakeha, kõht, kogukeha (mille all on tabata, hiiti, kiire 45 ja 30-60-90 videotreeningud), body & mind ning pilates. Treener Katrin on lisaks meisterdanud eraldi treeningkava alustajatele; filminud üles soojenduse ja venitused ning jagab tellijatele väljakutsuvad challenge ning oma võimeid proovilepanevat fit test videoid. 

Olen siiani peamiselt katsetanud tuhara, ülakeha, kõhu ja kogukeha treeninguid. Kuna raskemapoolsem jõutrenn ei ole mulle võõras, siis oli alguses minu suurim hirm, et ma ei saa neist videodest piisavalt koormust oma lihastele. Kardio on küll tore, aga üheks minu olulistematest eesmärkidest on tasapisi oma lihasmassi kasvatada. 

Õnneks oli minu kartus asjatu – tundsin iga kord, kuidas lihased lõid tuld! Minu arvates on HopaTV treeningud ideaalne kooslus mõnusast lihastrennist ja tervislikust kardiost. Minu erilised lemmikud olid hiiti ja tabata intervalltreeningud, kus aeglasemad lihasharjutused vaheldusid pulssi tõstvate ja rasva põletavate kiirete kardioharjutustega. 

HopaTVga saad liituda SIIN. Esimene nädal saad kõiki trenne katsetada piiramatult ning täiesti tasuta! Hiljem hakkad maksma kuutasu, mis on 14,9 eurot/kuus. See on minu arvates superdiil, sest:

 • ma ei tea mitte ühtegi jõusaali, mille liikmelisuse kuutasu oleks niivõrd soodne;
 • sul ei ole trenni tegemiseks vaja mitte midagi muud peale internetiühenduse;
 • sul ei hakka kunagi igav, uued ja huvitavad trennid viiel päeval nädalas.

Eriti just nüüd, kui Eestis on suvi – sada kohta vajab käimist ja miljon tegevust tegemist ning ühelt grillipeolt teisele lipates on raske oma soovitud vormi säilitada. HopaTVga saad trenni teha täpselt siis kui Sulle sobib ning ükskõik kus – kodus, puhkusel või rannas.

“HopaTVga saad trenni teha täpselt siis kui Sulle sobib ning ükskõik kus – kodus, puhkusel või rannas.”

Esimese pooleteise kuu muutus ja vormipildid

DSCF4670-2

Vorm hetkel – juuni 2018.

DSCF4653

Vorm hetkel – juuni 2018.

Ma olen esimese pooleteise kuu tulemusega rahul. Mitte sellepärast, et mu välimuses oleks toimunud mingi suur nihe. Muutus on toimunud minu enesetundes ning jõunäitajates. Tunnen iga päevaga, kuidas saan oma endise vormi tagasi. Seekord aga palju tervislikumal, tasakaalukamal ning pikaajaliselt säilitatavamal viisil. 

Olen teinud HopaTV saatel trenni keskmiselt neljal korral nädalas. Sean une alati esikohale – kui vahepeal juhtub, et lähen magama liiga hilja ning kui varem ärkamine tähendab, et ma ei saa vähemalt seitset unetundi kätte, jätan hommikul trenni ära. Ei ole mõtet ennast piinata, eesmärgiks on hea enesetunne ning unise ja väsinuna ei tunne ma ennast hästi ning teen ka toitumise osas ebaratsionaalsemaid valikuid.


Minu treeningkava hetkel:

Tööpäevadel:

Vabadel päevadel:

 • 1. päev – 1,5h pikkune jõusaalisessioon; 
 • 2. päev – 1h jooksu + lihastrenn kodus oleva treeningvarustusega;
 • 3. päev – HopaTV trenn + lihastrenn kodus oleva treeningvarustusega. 

DSCF4616

Suudan taas joosta vähemalt tund aega (üle 10 kilomeetri) järjest. Olen tasapisi hakanud harjutama jõuharjutust nimega plank. Kõigest poolteist kuud tagasi püsisin plankis värisedes vaevu kaks minutit. Nüüd, paar päeva tagasi tuli minu tulemuseks aga üle seitsme minuti! 

“Kõigest poolteist kuud tagasi püsisin plankis värisedes vaevu kaks minutit. Nüüd, paar päeva tagasi tuli minu tulemuseks aga üle seitsme minuti!”

DSCF4499

Plank on minu arvates üks vastikult raske, ent meeletult tõhus kerelihaste harjutus, mis kaasab töösse väga palju lihaseid.

Olen suutnud oma treeningplaanist kenasti kinni pidada, sest trenni tegemine muudab minu elu paremaks ja elamisväärsemaks. Lõpetuseks toon välja 5 põhjust, miks peaksid Sinagi leidma oma päevas vähemalt pool tundi enda liigutamiseks:


 1. Super enesetunne ja suurem õnnetunne;
 2. Parandad jõunäitajaid, suureneb energiatase ja vastupidavus;
 3. Leevendad stressi ja ängistust, tugevdad vaimset tervist;
 4. Suurendad rahulolu iseendaga;
 5. Teed elu huvitavamaks!

Mida süüa ja juua, kui eesmärgiks on jätkusuutlik tervislik toitumine? Oma kõige olulisematest toitumispõhimõtetest kirjutan Teile juba järgmisel korral. 

– Kaisa

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s