Kuidas teha trenni ja toituda tervislikult 12-tunniste tööpäevade kõrvalt?

Pärast seda, kui sukeldusime eelmise aasta lõpus tööellu, ei ole me Mairoga põhimõtteliselt pool aastat pea kordagi jõusaalis käinud. Kui 2017. aastal külastasin seda püha paika vähemalt 6-7 korral nädalas ning südametunnistus piinas, kui tegin nädalas ühe trennivaba päeva, siis ühtäkki võisin trennisaalist vaid Rombola pikkade tööpäevade tõttu unistada (loe lähemalt siit: “Meie 17-tunnised tööpäevad meloni- ja arbuusifarmis”).

Võite kujutada ette neid võõrutusnähte. Trenn mu päevakavva enam ei kuulunud, kuid see-eest sobitus sinna ideaalselt igapäevane maiustustega stressi leevendamine ja ülesöömine. Kui ikka läheb käest, siis korralikult. No ei oska mina tasakaalukalt asju teha…

Kümme kilo on kuue kuuga nagu vudinal tagasi tulnud, endine vorm on kadunud ning olen tagasi alguses. Raskuseid enam tõsta ei jaksa ja hääbuvad lihased on kuskil seal nahapolstri all peidus. Kui ma varem pidin nii palju vaeva nägema, et tekiks mingigi lihasvalu, siis nüüd piisab vaid paarist liigutusest ja juba ärkan järgmisel päeval nagu invaliid, ei saa trepist alla ega üles. 

IMG_7468

Veidi üle poole aasta tagasi, septembris 2017.

IMG_8501

Vorm hetkel – mai 2018.

IMG_8509

Mu kehal ei ole ka nii midagi viga, aga usun, et natuke trenni ei teeks paha. 🙂

“Kümme kilo on kuue kuuga nagu vudinal tagasi tulnud, endine vorm on kadunud ning olen tagasi alguses.”

Samas oli jõusaalivaba periood hädavajalik (ja paratamatu), sest meie jaoks oli tol hetkel töö ja raha teenimine tähtsam. Eemaleolek aitas ühtlasi näha, et elus on ka muid asju peale trennis käimise. Oma üllatuseks avastasin, et on võimalik täitsa edukalt ja õnnelikult eksisteerida ilma trennisaalita.

Märtsi keskel alanud puhkusel anti meile taas võimalus jõusaali minna. Selle kõige juures on olnud mitu positiivset muutust. Esiteks on üle pika aja meeletult hea minna trenni puhtast tahtest ning mitte kohustusest. Teiseks, kuna minu kaloraaž on olnud üldjuhul plussis, on alati rõõmsameelne ja heatujuline Kaisa tagasi. 

Katse number kaks: viia keha paremasse toonusesse ja seejuures säilitada tasakaal 

Minu siirast soovist paar kilo kaotada kujunes möödunud aastal välja toitumishäire (loe lähemalt siin). Kuna see on teema, mida ei saa võtta kergekäeliselt, siis pidasin oluliseks nüüd, kui mul on mõttes ennast taas paremasse vormi ajada, analüüsida, mida tegin eelmisel korral valesti.

DSC03567


Mida tegin eelmisel aastal kaalu langetades valesti?

  1. Kaalul olev number oli liiga suur prioriteet. Kaal on lihtsalt number ega näita midagi. See ei saa olla Sinu edu (ainsaks) mõõdupuuks. Sellest olulisem on Sinu enesetunne ja rahulolu peegelpildiga. Märkan isegi, et nüüd, kui ma kaalun taas 55 kg, olen ikkagi rohkem trimmis kui tookord aasta tegasi, sest lihas kaalub rohkem kui rasv. 
  2. Trenn ja tervislik toitumine võtsid elu üle. On oluline, et saaksid aru, et oma ideaalpildi saavutamisest on prioriteetsemaid asju, nagu lähisuhted, karjäär ning oskus olla positiivne ja hea inimene. Elu ei keerle ainult trennisaali ja tervisliku toitumise ümber. 
  3. Ei suutnud pidama jääda. Kaal näitas juba tugevalt alakaalu, aga ikka veel tahtsin ma näha seal väiksemat numbrit. Olen tagantjärgi mõnda oma pilti vaadanud ja mõelnud, et jessuke, nägin välja nagu anoreksik. Toona pimestatuna ma muidugi nii ei mõelnud. Tunne piire! 
  4. Keelasin endale lemmikud toite või tarbisin neid liiga väikestes kogustes. Mul olid kogu aeg isud. Unistasin kohvikutes käimisest, kookidest, šokolaadist ja jäätisest, aga tundsin, et need on mulle keelatud söögid. Seda enam tekkis nende järgi isu ja olen nüüd tagantjärgi kõik need isud rahuldanud. Tuleb aru saada, et magus ja rämpstoit ei kao maailmast mitte kuhulegi ning seda kõike võib süüa, ainult et mõistlikkuse piires. 
  5. Ei rakendanud muutusi, mis võiksid kesta kogu elu. Usu mind, Sa ei suuda elu lõpuni elada miinuskaloraažis ja käia kuus korda nädalas trennis. Need aitavad Sind ajutiselt väga heasse vormi viia, kuid mitte kunagi aastakümneteks. Minu püüdlus on seekord saavutade keha hea toonus terveks eluks. 

Kuidas teha trenni ja toituda tervislikult 12-tunniste tööpäevade kõrvalt?

Sooviksin, et mul oleks aega. Aga see on midagi, mida mul just ei ole. Töötame praegu graafikuga: tööl kaheksal päeval järjest 7st hommikul 7ni õhtul, kaks päeva vaba, repeat (ing. k. tõlk: kordus). Seda kuni meie viisa lõpuni septembris. Ehk neli kuud veel minna. Usun, et paljude Austraalias elavate eestlaste jaoks on see graafik ning mure, kuidas leida aega trenniks, rohkem kui tuttav. 

Kui aega ei ole, tuleb olla nutikas. Hetkel on kõik veel ideetasandil, kuid plaanin alates homsest, 9. maist hakata trenni tegema neli korda nädalas, hommikul enne tööd või õhtul peale tööd. Minu suureks abimeheks saab olema HopaTV. 

Screen Shot 2018-05-08 at 17.45.35

HopaTV.

Screen Shot 2018-05-08 at 17.55.51

HopaTV pakub viiel korral nädalas motiveerivaid eestikeelseid videotreeninguid maailma eri paigus, et ka kodus oleks mõnus ja huvitav treenida. Videotreeningud on suurepäraseks lahenduseks spordihuvilistele, kel pole töö kõrvalt aega (nagu meie Austraalias); väiksemates kohtades elavatele inimestele, kellel pole kodu lähedal jõusaali ning noortele emadele, kes beebide kõrvalt trenni ei saa minna. Ehk kui saali ei jõua, ei saa või ei julge minna, on võimalik kodus täpselt endale sobival ajal trenn ära teha. Trennid on mõnusalt lühikesed – vaid 30 minutit päevas leiad enda jaoks ikka. 

Screen Shot 2018-05-08 at 17.59.02

“Kui saali ei jõua, ei saa või ei julge minna, on võimalik HopaTV abil kodus täpselt endale sobival ajal trenn ära teha.”

Mina otsustasin selle väljakutse vastu võtta ja hakkan HopaTV abil ennast paremasse vormi viima. Sinna juurde tervislikumalt toituma. Oma seekordset teekonda kavatsen Teile blogi vahendusel kord kuus kajastama hakata. Muutused ei saa olema suured, kuid see ei olegi eesmärk. Sihiks oleks septembris 2018: ilus, heas toonuses ning jätkuvalt positiivne ja tasakaalukas Kaisa. 

Eriti vahva oleks, kui leiaksin lugejate seast mõne teise tubli hakkaja, kes minuga koos selle väljakutse vastu võtaks. Koos on ikka lihtsam. Kes oleks käpp?

Screen Shot 2018-05-08 at 17.45.01

“Eriti vahva oleks, kui leiaksin lugejate seast mõne teise tubli hakkaja, kes minuga koos selle väljakutse vastu võtaks. Koos on ikka lihtsam. Kes oleks käpp?”

HopaTVga saad tutvuda ja liituda siin!

Järgmistes trenniteemalises postituses saate lugeda, kuidas mul trennidega alustamine läks ning milliseid muutusi viisin läbi oma menüüs.

– Kaisa

One thought on “Kuidas teha trenni ja toituda tervislikult 12-tunniste tööpäevade kõrvalt?

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s