Eesmärgid 2018. aastaks

Tere jaanuarikuu ja uus, seiklusrohke 2018!

Tunnen, et olin vaid kõigest kaksteist kuud tagasi hoopis teine inimene… Selle lühikese aja sisse on mahtunud nii palju avastamisrõõmu, põnevust, vapustavaid kogemusi, fantastilist enesearengut, uusi armsaid tuttavaid ja sõpru, unustamatuid hetki lähedastega, mõnusaid trenne ja päikeselaengust pakatavaid puhkusereise.

Samas ka tuhandeid tunde rasket tööd, koduigatsust ja pisaraid… Ühesõnaga, kõike. Ja mul on nii hea meel, et see aasta oli just täpselt selline nagu ta tuli, olgugi, et emotsionaalselt raskeim mu elus, sest see oli niivõrd õpetlik. Loodan, et ka Sinu aasta oli meeldejääv ning et lähed eesolevale vastu hea tundega ja eesmärkidega, mis panevad südame kiiremini põksuma!

“Mul on nii hea meel, et see aasta oli just täpselt selline nagu ta tuli, olgugi, et emotsionaalselt raskeim mu elus, sest see oli niivõrd õpetlik.”

2017. aasta märksõna oli minu jaoks aktiivne elustiil, tervislik toitumine ja trenn. Millega üllatab 2018?

Kuigi õnn ja juhus (või siis saatus?) mängivad märkimisväärset rolli, siis usun, et veelgi enam sõltub tulevik Sinust endast, mõtetest ja tegudest. Sinu aasta tuleb täpselt nii ilus ja edukas, kui Sa ise selle enda jaoks lood.

Just seetõttu panin kirja oma 2018. aasta peamised eesmärgid. Kuna näeme Mairoga tulevikku sarnaselt, saan öelda, et järgnevad read on paljuski meie mõlema ühised plaanid tulevaseks kaheteistkümneks kuuks. Eesmärkide vahele on tipitud pildid meie tänavustest pühadest, mis tulid nagu öeldud, kaugeltki mitte põhjamaiselt jõululikud, aga omatmoodi armsad.


EESMÄRGID 2018. AASTAKS:

 • Meie teise aasta viisa lõppeb septembri alguses ning vähemalt esialgu on plaan jääda Austraaliasse kuni viisa lõpuni. Seejärel soovime kuu kuni kolm külastada lähiriike Indoneesias ja Okeaanias ning jõuda hiljemalt jõuludeks koju.
 • Teha palju tööd ja koguda raha. Loodame, et kängurumaal kõrvale pandud raha võimaldab meil kodumaal paar kuud muretult elada; teha Eesti korteris remont ning osta neljarattaline. Ideaalis soovime teha algust millegi uuega ning investeerida sellesse vahvasse ideese/projekti.
 • Avastada Austraaliat: kruiisida mööda Great Ocean Road’i, öelda tere mõnusale Melbourne’ile, võtta päikest võrratul Whitsunday Islandi rannal ning minna tagatipuks imetlema eksootilist Austraalia põhjakallast.

IMG_7843

 • Külastada teist korda Taid ning veeta vähemalt kaks nädalat fitnessi/muay thai laagris. Tegime seda eelmisel aastal ning minu arvates oli see üks meie elu kõõõ-ige lahedamaid ettevõtmisi! Loe vahvaid mälestusi siit.
 • Minna kruiisile. Seilata Indoneesia vetes luksuslikul parvlaeval, mis pakub hiilgavaid maitseelamusi ja aktiivset meelelahutust. Lasta meelel ja vaimul puhata ning türkiissinise ookeani ja lumivalgete liivarandade ilu sisse ahmida. Austraalia suurlinnadest väljuvad regulaarselt kruiisid puhkusepaikadesse nagu Bali, Fiji, Paapua Uus-Guinea ja Vanuatu. Kuna põhjamaised Rootsi ja Soome merereisid ei ole mulle kunagi pettumust valmistunud, oleks põnev näha, millised on siinpool maakera pakutavad võimalused.

IMG_7891

 • Jätkata sportlikku elustiili ja kanda hoolt oma tervise eest. Võimalusel külastada jõusaali või sportida mõnel muul viisil vähemalt paaril korral nädalas.
 • Samas trenniga mitte üle pingutada, kuulata oma keha ja lasta tal puhata, kui ta seda vajab. Minna jõusaali, kuna ma tõesti tunnen ja tahan seda teha, mitte südametunnistusele koputavast kohustusest ning hirmust võtta juurde või kaotada lihaseline vorm. Mitte idealiseerida fitnessisportlaste keha ja elustiili, elul on mulle (ja ka Sulle!) palju muud pakkuda.

“Mitte idealiseerida fitnessisportlaste keha ja elustiili, elul on mulle (ja ka Sulle!) palju muud pakkuda.”

 • Leida tasakaal tervisliku toitumise ja “patustamise” vahel. Mitte langeda äärmustesse! Lubada endale iga päev mõistlikkuse piires häid (ehk teisisõnu: magusaid) asju.

IMG_7923

 • Arendada endas edasi oskusi ja omadusi nagu organiseerimisvõime, juhtimine, initsiatiivikus ja enesekindlus; võtta vastu põnevaid väljakutseid ning jätta mitte midagi tegemata läbikukkumise hirmu tõttu.
 • Luua kaasa mõnes WorkAway programmis, mis põhineb vabatahtlikkusel ning kus tänutäheks panustatud tööle pakutakse hüvesid nagu tasuta elukoht/toit/reisid. Kuna olen õppinud turundust, siis sooviksin ideaalis kaasa lüüa mõnes projektis, mis paneb proovile mu õpitu ja täiendab marketingialaselt.

IMG_7915

 • Jätkata blogipidamist! Kohati ja eriti just praegu, mil töötame iga päev rohkem kui 12 tundi, on seda aega, et maha istuda ja oma mõtted kirja panna üsna napilt.  Tahaks pärast rasket tööpäeva ju ainult puhata, midagi head süüa ja ruttu põhku pugeda… Sellegipoolest loodame siit ja sealt selle ajanatukese leida ning Teid meie elus toimuvaga kursis hoida, innustada maailma nägema ja oma unistuste poole püüdlema.
 • Toetada teineteist ja oma pere, sõpru ja tuttavaid, olla oma lähedaste jaoks olemas. Austraalias elades on raske Teiega igapäevaselt tugevat sidet hoida, sest meil ei ole võimalik füüsiliselt kohtuda, välja minna ja tundide kaupa muljetada. Loodame, et meie pere ja sõbrad siiski teavad, kuivõrd olulised nad on ja et juba järgmisel aastal saame jälle tihedamini kohtuda ja ühenduses püsida.

IMG_7964

“Loodame, et meie pere ja sõbrad teavad, kuivõrd olulised nad on ning et juba järgmisel aastal saame jälle tihedamini kohtuda ja ühenduses püsida.” 

 • Last but not least – mitte liigselt stressata, võtta elu kergelt, hinnata käesolevat hetke ja naerda! Päevad võiksid olla täidetud naeru ja kõhulihaste valuga, mis ei tulene mitte ainult jõusaalis käimisest, vaid kogu südamest itsitamisest.

Millised on Sinu uue aasta plaanid?
Lõbusat, aktiivset ja inspireerivat uut, kallid lugejad!

– Kaisa

3 thoughts on “Eesmärgid 2018. aastaks

 1. ann ütles:

  Jällegi väga huvitav lugemine, aitäh. “Austraalia suurlinnadest väljuvad regulaarselt kruiisid puhkusepaikadesse nagu Bali, Fiji, Paapua Uus-Guinea ja Vanuatu.” Kas olete juba lähemalt uurinud, et milliseid pakette pakutakse ja kelle kaudu broneerida jms? Olen elukaaslasega samuti Austraalias töötamas ja reisimas ning võimalusel vaataks ka mujal ringi. Kruiisilaevade peale pole enne üldse mõelnud, aga kui nüüd siin lugesin, siis tundus variant, mida kaaluda 🙂

  Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s