Jõulutunne, auu? Kus Sa ennast peidad?

Kätte on jõudnud aasta kauneim aeg, jõulud. Meie jaoks on need teised jõulud kodust kaugel.

Olen alates detsembri algusest püüdnud endas tekitada seda mõnusat ootusärevat jõulutunnet. Panen selleks hommikuti jõululaulud mängima. Meisterdasin endale isegi tervislikuma versiooni advendikalendrist. Selle asemel, et igal hommikul tükike šokolaadi põske pista, hoiustan külmkapis hõbepaberi sees datlitest, banaanist ning kookoshelvestest valmistatud suussulavaid energiapalle ning haaran neist igal hommikul ühe kohvi kõrvale.

Hoolimata nimetatud pingutustest, ei taha teisel pool maakera, päevad läbi töötades, rohkem kui kolmekümnekraadises kuumuses ja kõrvetavas päikesepaistes ning olles eemal oma lähedastest, see nii väga oodatud ja tagaigatsetud jõulumeeleolu kuidagi peale tulla.

Jõudsin hiljuti arusaamisele, et on mõttetu suruda vormi midagi sellist, mis sinna ei sobitu. Võtsin vastu otsuse, et lasen ennast seekord igasugustest raamidest ning ettekujutustest, missugused jõulud olema peavad, vabaks. Meie pühad Austraalias tulevad ju ebatraditsioonilised nii või teisiti. Püüan selle asemel hoida avatud meelt ning leida positiivset selles, mis mind hetkel on ümbritsemas. Lõppude lõpuks tulin välismaale selleks, et kogeda teistmoodi kultuuri ning nüüd on selleks võimalus.

Veedame Mairoga jõulud sel aastal austraaliapäraselt, 25. detsembri päeval. Plaanime minna järve äärde piknikku pidama ning mereande grillima. Kõige tähtsam element jõulude puhul on meil varnast võtta – see on kvaliteetaja veetmine endale kõige lähedasema inimesega.

Näib, et paljude jaoks on see püha oma meeletust kingihulluses üks stressirikkamaid aegu aastas. Ometigi ei tohiks see nii olla… Asjad vananevad, lähevad katki ja kaovad. Võib-olla tead omastki kogemusest, kuidas rõõm uuest esemest kestab vaid mõne päeva või nädala, samas kui imeilus hetk võib vahetevahel meeles püsida igavesti.

“Asjad vananevad, lähevad katki ja kaovad. Võib-olla tead omastki kogemusest, kuidas rõõm uuest esemest kestab vaid mõne päeva või nädala, samas kui imeilus hetk võib vahetevahel meeles püsida igavesti.”

Selle asemel, et jagada sel aastal kingitusi – pühenda lähedastele oma aeg ning kingi armastust, hoolivust ning head sõna. Viska jõuluõhtul muu maailm peast välja ja ahmi kogu oma olemusega sisse seda, mis Sinu ümber toimub. Ole end ümbritsevate inimeste jaoks sajaprotsendiliselt olemas. Mis kõige tähtsam, ole iseenda jaoks olemas. Ela hetkes, ole teadlik ning taju, kuidas Sul on meeldiv olla.

IMG_2539

Soovid teada, kuidas veetsime oma jõulud eelmisel aastal ning millised on australlaste jõulutraditsioonid? Loe siit – “Jõuludest 35 kraadises kuumuses” (postitatud 27. detsembril 2016).

Rahulikke, armastusest ja rõõmsatest
hetkedest pakatavaid jõulupühi!
– Kaisa
Advertisements

2 thoughts on “Jõulutunne, auu? Kus Sa ennast peidad?

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s