Kuidas leida Austraalia maapiirkonnas soodne elukoht?

Tervitused Griffithist! 

Griffith on Austraalia väikelinn, mis on meile tuttav möödunud aasta veinihooajast. Sel aastal tõi meid siia kaks motiivi: kandideerimine Casella veinitehasesse ning töö Rombola perefarmis. Oleme hetkel juba usinad töömesilased ning teeme oma esimesi pikemaid, 11-tunniseid tööpäevi. Sellest, milleni elu ootamatud käänakud meid tänaseks toonud on, kirjutame mõnes järgnevas postituses. Praegu tahan keskenduda millelegi hulga asjakohasemale, sest kõnealune teema näib olevat hetkel kaunikesti aktuaalne. 

Seljakotirändurid, kes plaanivad jääda Austraaliasse kauemaks ning on kohustatud ära tegema 88 farmipäeva, peavad nuputama, kuidas broneerida mõistliku hinnaga pesapaik maapiirkonnas. Asulas, kus elanikke on vaid vaevu mõni tuhat, on tõeline kunst see hinnaline pärl üles leida. Tahaks veel ju ideaalis ka seda, et iganädalane üüri maksmise protseduur oleks võimalikult valutu.

Ehkki variante on mitmeid, oskame soovitada vaid mooduseid, millega meil isiklikult on positiivsed kogemused. Ja kuigi ma tahaksin olla originaalne ning paljastada mõne salajase imelise kanali, mis pakuks üllatust ning vahvat avastusmomenti, on minu pakutav lahendus tüütult ootuspärane – meie kokkupuudete põhjal on parim kanal majutuse otsimiseks siiski vana-hea Facebook.

Tundub nagu oleks see sotsiaalvõrgustik vastus viimsele kui ühele rändaja murele. Ent lihtsalt Facebookis figureerimisest ei ole mõistagi kasu… Mängu tuleb Sinu (loodetavasti) võrratu internetist info hankimise oskus. See anne koos leidlikkusega on tohutuks boonuseks ning aitavad Sul võõras riigis kenasti ellu jääda.

Majutust tasub otsida mõnest kohalikele mõeldud Facebooki kommuunist, sest sealt saab päring harilikult enim tagasisidet. Kehtib seaduspärasus: mida rohkem on grupis sellest asulast pärit elanikke, seda enam pakkumisi võib Sinu postkasti potsatada.


Proovi nii:

  1. Sisesta Facebooki otsingusse imepärane sõnakombinatsioon: “Selle linna nimibuy, swap and sell.
  2. Vali suurima kasutajate arvuga grupp ning taotle liikmeks.
  3. Lisa kommuuni inglisekeelne majutuse sooviavaldus. Ole oma sõnakasutuses heasoovlik ning pööra tähelepanu korrektsele grammatikale. I-le lisab täpi kuulutuse täiustamine usaldust tekitava fotoga. Meie oleme alati pannud juurde pildi iseendast, kirjutanud, et oleme sõbralikud ja peame lugu puhtusest ning ei armasta pidutseda, alkoholi tarbida ega suitsetada.

Oleme seda skeemi rakendanud elukoha otsimisel Griffithisse, Moreesse ning Clermonti – kõigil juhtudel tulemusrikkalt.

Sel aastal Griffithisse majutust otsidest pälvis meie kuulutus erakordse tähelepanu. Saime oma tagasihoidlikule postitusele kokkuvõttes enam kui 150 kommentaari ning kümneid üüripakkumisi. Meeletu järelkaja tagas kohaliku griffithlase teravkeelne kommentaar, milles keskeas naisterahvas näis olevat silmnähtavalt ärritunud igal aastal tema kodukohta rändavatest turistidest. Tusane kommenteerija “kaunistas” meie algatatud arutelu sõnadega “Go buy a tent you inbred tourists”, mis tähendab tõlkes: “Minge ja ostke endale telk, te verepilastatud turistid.”

Screen Shot 2017-11-15 at 13.47.49

See kõlab tõepoolest inetult. Sama tundsid kümned šokeeritud austraallased, kes asusid meid kui solvatud seljakotirändureid tulihingeliselt kaitsma. Mis kõige huvitavam – paar nädalat tagasi jõusaalis treenides tuli Mairo juurde inimene, kes tundis meid postitusest ära. Mehe sõnul oli see teema olnud tema tutvusringkonnas jututeemaks. Meie võtame seda olukorda huumoriga ega lase ennast kellegi isiklikust arvamusest häirida. Kui üldse – oleme sellele naisterahvale tänulikud, sest leidsime endale suurepärase üüripinna.

Screen Shot 2017-11-15 at 13.48.17

Teised võimalused mõnusa majutuse leidmiseks on kohalikud kinnisvaramaaklerid ning üüriagentuurid; hostelid, backpackerid ja karavanipargid ning veebilehed Realestate ja Gumtree.

Palju edu ja jaksu Sulle oma mõnusa pesa otsingutel!

Tahad teada, kuidas leida linnapiirkonnas kiirelt ja lihtsalt lühikeseks ajaks katusealune? Loe lähemalt siit!

– Kaisa

 

Advertisements

2 thoughts on “Kuidas leida Austraalia maapiirkonnas soodne elukoht?

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s