Me nägime madu!

Austraalia on tuntud ohtlike ämblike ning roomajate poolest. Manner erineb kõigist teistest maailmajagudest, sest siin on mürkmaoliike rohkem kui mürgita madude liike. Pärast aastat Austraalias viibimist saame ennast Mairoga nüüd täieõiguslikeks seljakotiränduriteks nimetada, sest nägime esimest korda elus vabas looduses madu! 

image-20160107-14020-5z2o2c

See juhtus mõned nädalad tagasi keset tööpäeva GrainCorpis. Hakkasin meie elupaiga poole jalutama, kui silmasin lähedal midagi tumedat mööda maad liikumas. Olin sama-aegselt põnevil ja hirmul, kui mõistin, et minust vaid 10 meetri kaugusel on üks mürgiseimaid ning agressiivseimaid roomajaid maailmas, Ida-Austraalia pruunmadu.

“Mõistin, et minust vaid 10 meetri kaugusel on üks mürgiseimaid ning agressiivseimaid roomajaid maailmas, Ida-Austraalia pruunmadu.”

Ida-Austraalia pruunmaod on kiired ja vihased ning nende hammustusega on seotud kõige rohkem surmasid Austraalias. Neile ei tasu väga lähedale minna, sest erinevalt paljudest teistest susisejatest pruunmaod inimest ei karda ning on varmad ennast võimalike ohuallikate eest rünnates kaitsma. Ida-Austraalia pruunmao mürk on surmav ning põhjustab paari minutiga progresseeruvat halvatust ja vere hüübimist (vaata siit videost, mida teeb mao mürk verega).

Andsin oma avastusest kohe ka Mairole teada. Uudishimulik nagu ta on, tahtis mu hulljulge elukaaslane kohe madu lähemalt piiluma minna. Õnneks oli tema ohutunne siiski piisavalt tugev, et hoida reptiiliga mõistlikku vahet.

Kuna madu oli meie elukohast vaid paarikümne meetri kaugusel, tuli ta kõigi ohutuse mõttes kahjutuks teha. Kutsusime vanema ja kogunenuma töökaaslase Tony, kes lõi maole metallesemega pähe. Umbes poole tunni pärast tegi pruunmadu oma viimased hingetõmbed.

eastern-brown-PI-2

Ida-Austraalia pruunmadu (Pseudonaja textilis). 

Ülemuse sõnul olid maod eelmisel aastal Roma GrainCorpi territooriumil väga sagedased külalised. “Parimatel” päevadel leiti hooajaliste seljakotirändurite elukoha lähedusest suisa kaheksa madu päevas.

“”Parimatel” päevadel leiti hooajaliste seljakotirändurite elukoha lähedusest suisa kaheksa madu päevas.”

Pärast seda ärevat kogemust hoidsin öösiti maja ümber liikudes alati silmad ekstra pärani ja tähelepanu valvsana, et mitte mõnele eluohtlikule maole või ämblikule peale astuda. Õnneks rohkem me madusid näinud pole. Pöidlad pihus, et ka tulevikus meie teed ei ristuks!

– Kaisa

 

 

 

 

 

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s