Eestlastest video- ja fotokunstnikud Juhani ja Katri: “Meie rutiin on pidev rutiinitus ja teadmatus, kuhu teekond meid edasi viib.”

“Toida oma hinge, julge unistada ja ela praegu” on deviis, mille järgi Juhani Särglep (27) ja Katri Palm (24) elavad ning millega oma südamekutsele järgneda innustavad. Nad on kaks julget armastajat, kelle elu on seiklus: paar on leidnud võimaluse muuta oma kirg reisimise ning huvi videoproduktsiooni vastu elustiiliks. Katril ja Juhanil on kahepeale Instagramis kokku pea 100 000 jälgijat. Neile toob leiva lauale maailma ilusaimate paikade külastamine, oma rännakute filmimine ja pildistamine ning koostööpartneritele reklaampiltide ja -klippide tootmine.  

49953a_b6e76866852a42cfa0dc68ad48a4f396~mv2_d_5616_3744_s_4_2

Katri ja Juhani edulugu sai alguse 2015. aasta alguses puhkusereisil Dominikaani Vabariiki. Paar pani külastuskäigust paradiisisaarele kokku video. Otsides klipile sobilikku tausta, leidsid nad muusikaportaalist ühe tundmatu Leedu artisti, kellelt palusid luba muusikapala kasutada. Laulja pakkus välja, et Juhani ja Katri loodud klipist võiks saada laulu ametlik muusikavideo. Tänaseks on videol kokku rohkem kui 75 miljonit vaatamist.

Otsus loobuda turvalisest üheksast viieni rutiinist nõuab väga palju julgust. Kui lähete tagasi algusesse, kuidas sündis otsus muuta oma elustiili ja hakata reisima? 

Katri: Me lihtsalt tundsime, et me ei suuda ühe koha peal enam olla ning kellegi teiste unistuste ja edu nimel vaeva näha. Loomulikult kasvas huvi reisimise vastu ja otsustasime raha kõrvale panna, et reisida rohkem. Reisides keskendusime peamiselt filmimisele ja pildistamisele ning tajusime, et inimestel on selle vastu huvi. Alustasime ka oma sotsiaalmeedia kanalitega. Nähes meie töid hakkasid peagi erinevad hotellid, agentuurid ja brändid meie vastu huvi tundma ning sellest hetkest saime aru, et see on business, kus tahame ise tegutseda.

Juhani: Selline elustiil on pikka aega minu eesmärk olnud. Ma ei ole kunagi tahtnud tööd ainult raha nimel teha. Olen enamuse oma tööeast freelance filmmaker olnud. See tähendab, et valin ise oma kliendid, töö, aja, koha ja stiili. Kõik, kes saavad hakkama ja suudavad ära elada freelancerina, need saavad ka enesekindlalt elule vastu minna.

455a1e_cab119e0581b4393a5c8cd66b38baf75~mv2

Paljud inimesed püüdlevad sellise elustiili poole nagu on Teil. Ometigi kõigil see ei õnnestu. Mis Te arvate, mis on ebaõnnestumise põhjuseks? Mis on toonud Teile edu? 

Katri: Ma ei oska öelda, mis võib olla põhjuseks miks paljud ebaõnnestuvad, kuid tean miks meil on see siiani õnnestunud. Me olime esimesed eestlased, kes sellist asja tegema hakkasid ja seetõttu tekkis ka ainulaadne jälgijaskond. See on kindlasti vajalik. Me oleme seda nüüdseks kaks aastat teinud ja areng on olnud meeletu. Me töötame koos tiimina hästi, Juhani on imeline kaamera taga ja väga hea montaažis, mina tean täpselt, mida teha kaamera ees ning meil mõlemal on loov mõtlemine ja palju ideesid. Me täiustame üksteist ja meil on ühised eesmärgid. Et sellist asja teha peab kindlasti olema palju pealehakkamist ja igast tagasilöögist ei tasu ennast heidutada lasta. 🙂

Juhani: Usun, et üldine edu saladus on järjepidevus. Keerulisi ja raskeid hetki on alati, sellest peab üle olema ning järjepidevalt samale teemale keskenduma.

“Usun, et üldise edu saladus on järjepidevus. Keerulisi ja raskeid hetki on alati, sellest peab üle olema ning järjepidevalt samale teemale keskenduma.”
– Juhani 

455a1e_1ab8042d0c494286bbd6b91fdd721fd2~mv2

Teie elu tundub olevat väga rutiinivaba. On see tõsi? Kirjeldage palun oma tavalist päeva.

Katri: Meie elu on üsna rutiinitu – magame tavaliselt 8 tundi,  sööme kohe peale ärkamist mõnusa tervisliku hommikusöögi ja asume tegudele. Eestis olles on elu kindlasti rutiinsem, kuid reisides absoluutselt mitte. Nii et ma pean tõdema, et meie elu on väga rutiinivaba tõesti.

Juhani: Meie rutiin on pidev rutiinitus (if that makes sense) ja teadmatus, kuhu see teekond meid edasi viib. Hommikuti pildistame ja filmime brändide jaoks, lõunal seikleme ja otsime uusi kohti, tutvusi ja väljakutseid, õhtul ootab pilditöötlus arvutis ja kell 00.00 – 01.00 lähme magama.

49953a_72ec947a047746339b7f049d675d04e3~mv2

Kuidas on Teie vaated ja hoiakud pärast oma endisest paiksest eluviisist loobumist muutunud?

Katri: Ma olen sallivam, mu silmaring on meeletult avardunud, ma olen ambitsioonikam. Ma olen üliõnnelik, et olen eestlane ja Eestis üles kasvanud. Samas tunnen, et paljude eestlaste maailmavaated on kohati aegunud ja nad on tihti peale pahurad. Praegune elustiil on kindlasti teadvustanud, et maailm on meile avatud ning kunagi ei tea millise nurga tagant tuleb jälle imeline võimalus, proovikivi või midagi uut, mis võib elu muuta.

Juhani: Enesekindlus on kasvanud. Raske on läbi lüüa, aga usun, et siin maailmas on kõik võimalik. Peab enesele kindlaks jääma ja tagasilöökidele vaatamata oma asja edasi tegema.

“Maailm on meile avatud ning kunagi ei tea millise nurga tagant tuleb jälle imeline võimalus, proovikivi või midagi uut, mis võib elu muuta.”
– Katri

455a1e_b18a77ad1b1643ea956d781516b20008~mv2

Millised külastatud riikidest on olnud Teie jaoks kõige meelejäävamad? Miks just need? 

Katri: Maldiivid – mu elu parimad surfi nädalad. Ideaalsed lained, imeilusad päikeseloojangud ja fantastiline ookean. Mauriitius – olime sõprade juures ja saime väga local kogemuse. Õppisime kultuuri tundma ja nägime Mauriitiust külgedest, mida iseseisvalt turistina minnes kohe kinldasti ei näeks. ItaaliaFOOD IS LOVE! 

Juhani: MALDIIVID! See oli meie esimene tõsisem getting away tööots. Läksime Maldiividele kaheks nädalaks, aga jäime hoopis kaheks kuuks. See reis jääb elu lõpuni meelde. Kaheksa kuud hiljem läksime Maldiividele tagasi ning kihlusime kohaliku sõbra pulmas.

455a1e_85d636ceff4240b1b96c144ea3232814~mv2

Olete koos olnud rohkem kui 8 aastat. Teame aga Mairoga omastkäest, et paarina reisimisel on oma pahupooled. Mis on Teie jaoks olnud koos reisimisel suurimad väljakutsed ning kuidas olete neist üle saanud?

Katri: See on alati küsimus, mida meilt küsitakse ja ma ei suuda kunagi välja mõelda isegi mitte ühte situatsiooni, kus meil oleks olnud midagi nii kriitilist või sellist, et peaksime tõsiselt maha istuma ja asja arutama, et kuidas siit edasi.

Võib-olla tooksin välja mõned raskemad projektid, mis on olnud pingelised. Aga siiski see ei too kunagi meie oma suhtesse probleeme – me oleme üks tiim ja püüame alati üksteist mõista ja toeks olla. See on ka ilmselt üks põhjuseid, miks me nii hästi sobime, nii suhtes kui ka tööalaselt.

Juhani: Rasked ja pingelised väljakutsed tekivad teadmatusest. Kui plaan on paigas ja mõlemal on ühine eesmärk, siis on ka väljakutsetest kergem üle saada. Vahel harva on koos raske, kuid üksinda seigeldes oleks ilmselt raskem.

“Rasked ja pingelised väljakutsed tekivad teadmatusest. Kui plaan on paigas ja mõlemal on ühine eesmärk, siis on ka väljakutsetest kergem üle saada.”
– Juhani

49953a_f3ca6564f3ff470d81a4138ed469bdbb~mv2

Katri, oled suurepärases vormis. Kas imeline figuur on taevapoolne kingitus või pead selle nimel igapäevaselt vaeva nägema? Kui palju jälgid, mida suhu pistad ning kui palju teed trenni? 

Katri: Mul on kindlasti head geenid antud – kiire ainevahetus ja pikkus. Ma olen lapsest peale olnud ülisportlik. Ma alustasin võrkpalliga kui ma olin 7-aastane ja tegelesin sellega väga tõsiselt 12 aastat. Kui olin tervise tõttu sunnitud võrkpalliga lõpp-arve tegema, alustasin iseseisvalt treenimisega – hakkasin käima jõusaalis. Peamiselt tegin ma endiselt samu harjutusi, mida tegin ka siis kui võrkpalliga tegelesin, kuid nüüdseks on see rutiin ka muutunud. Eestis olles teen üsna regulaarselt trenni, reisil olles on see keerulisem, samas reisides olen ma iga päev palju aktiivsem kui Eestis olles (surf, snorgeldamine, matkamine, lihtsalt pikad vahemaad jne).

455a1e_3675e10aef7c4c75b94f5ad9350e9f04~mv2

Toitumise kohapealt olen kindlasti tervislik ja ei mäleta, et ma oleks kunagi üldse väga ebatervislikult toitunud. Ma hindan värkset ja puhast toitu, kuid armastan šokolaadi ja jäätist. Ma ütleks, et mul on ideaalne kombinatsioon tervislikust toidust ja kergelt patustamisest. Aasta aega tagasi loobusin tervislikel põhjustel ka liha söömisest  ja see on pisut mu figuuri muutnud, kuid kõige rohkem olen rahul ma sellega, et mu enesetunne ja tervis on tänu sellele paranenud.

Screen Shot 2017-10-28 at 13.28.015 põnevat fakti Katri kohta:

Ma reageerin tihti üle, kuid õnneks saan sellest juba ise aru ja rahunen suht ruttu maha.
Ma olen organiseerija ja tean alati täpselt mida ja kuidas tahan.
Ma kardan lendamist.
Ma olen hommikuinimene.
Mulle meeldib hullult autoga sõita (juhtida)!

 

Juhani, mis Sa arvad, mis on edukaks videoprodutsendiks saamise saladus? 

Juhani: Olen videokunsti vastu teismelisest saati huvi tundund. Lõpetasin audio-visuaalse eriala Balti Filmi –ja Meediakoolis ning alustasin vabakutselisena videotööde pakkumist. Suurim saladus on edukalt tehtud project ja sellele järgnev suusõnaline reklaam.

Screen Shot 2017-10-28 at 13.31.005 põnevat fakti Juhani kohta:

Ma magan alati lennukis.
Olen reisinud peaaegu 35-s riigis, aga ainult üks kord ise lennupiletit bookinud.
Kasvasin üles Kalamajas, Balti-Jaama lähistel, siis kui seal olid ainult venelased ja kodutud.
Murdsin kelgutades jalaluu, mille tõttu olin sunnitud rulatamisest loobuma ja sattusin tihedamalt filmimaailma.
Minu alter-ego on MiinusMiljon. 😀

 

Kui kellelgi meie lugejatest peaks olema samasugune unistus – hakata elukutseliseks reisijaks ning sellest elatuda, millised oleksid Teie soovitused talle?

Katri: Ma ei ütleks isegi, et me oleme elukutselised reisijad, vähemalt selleks me ise ennast ei pea. Jah, meile meeldib reisida ja uusi kohti avastada, kuid pigem me lihtsalt otsustasime, et ei soovi elada traditsioonilist 9-17 elu Eestis. Tuleb selgeks saada, milles oled hea, ning mida tegelikult teha tahad ja siis ikka oma unistusi taga ajada ja tasapisi teoks teha. 🙂

Juhani: Esmajärguliselt oleme ikka elukutselised video- ja fotokunstnikud, reisime käib meie töö juurde. Oluline on jagada oma järgijatega huvitavat informatsiooni läbi ägedate tegevuste ja silmapaistvate visuaalide. Eks kõigil on oma tugevad ja nõrgemad pooled, neis tuleb aru saada ja enesele teadvustada.

“Tuleb selgeks saada, milles oled hea ning mida tegelikult teha tahad ja siis ikka oma unistusi taga ajada ja tasapisi teoks teha.”
– Katri 

455a1e_c776866362d646d1a552f31fc99734e5~mv2_d_2000_1333_s_2

Millisena näete oma elu 5 aasta pärast?

Katri: Viie aasta pärast on meil kindlasti kuhugi soetatud oma mõnus väike kohake.

Juhani: Kuskil troopilisel saarel või ookeani ääres rannamajas kahte väikest ekstreemset paharetti kasvatamas.

49953a_06a6dc37cbeb4657b4048c341224d5cc~mv2_d_5096_3397_s_4_2

Soovid Katri ja Juhani tegemistega kursis olla?

Jälgi Katrit ja Juhanit Instagramis – katrikats & juhanisarglep;
Tutvu nende töödega ja blogiga kodulehel – FourEyesTwoSouls.com;
Vaata nende videosid Youtube’ist – JuhaniSarglep.

– Kaisa

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s