Minu lugu nüüd Postimehes

Screen Shot 2017-10-12 at 13.38.34
Minuga võttis ühendust ajakirjanik Angela, kes sattus lugema minu avameelset pihtimust kehast ja toitumisest ning tegi ettepaneku avaldada see Postimehe naisteportaalis Sõbranna. 

Olen pärast blogis loo ilmutamist saanud palju tänulikke kirju naistelt, kes tundsid ennast minu kirjelduses ära ning kes on samuti ühel või teisel viisil toitumishäirete all kannatanud. Toitumishäirete alla ei kuulu vaid anoreksia ja buliimia nagu tihtipeale ekslikult arvatakse. Spekter ja probleem ühiskonnas on oluliselt laiem: näib, et pea iga naine on vähemalt korra elus tundnud ebakindlust oma figuuri suhtes ning survet olla kas saledam või vastupidi, täidlasem.

Suhe oma keha ja toiduga on enamikel meist mingis mõttes vale ja ebaterve. Liiga paljude inimeste jaoks on saanud nende välimus ja toidu tervislikkus olulisemaks kui muud väärtused. Liiga paljude elu keerlebki vaid toidukordade planeerimise, kalorite ja makrotoitainete arvutamise ning enda piitsutamise ümber. Kui toidust on saanud vaenlane ning üleliigse kaalu vältimine ei ole enam vahend tervem ja edukam olemiseks, vaid on muutunud eesmärgiks omaette, siis see ei ole normaalne. Tegemist on mentaalselt väga raske haiguse, toitumishäirega, mis võib lõppeda surmaga.

Lootuses, et minu lugu võib kedagi aidata, olin nõus selle ka laiemale publikule avaldama. Loe Postimehe naisteportaalis ilmunud lugu siit: “Noore Eesti naise pihtimus: kuidas ma sotsiaalmeedia mõjutustel toitumishäire sain”.

– Kaisa

 

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s