Kasulikud nipid Austraaliasse minekul: olulisemad ettevalmistused ning mida reisile kaasa pakkida

Meile kirjutas Sirli, kes plaanib koos elukaaslase ja kahe sõbraga peagi Austraaliasse lennata ning mõtleb tasapisi pakkimise peale. Siinkohal tekkisid tal mõned küsimused: mida kaasa haarata ja koju jätta; milline pagas on reisimiseks kõige mõistlikum ning millised on veel tähtsamad tegevused, mida enne kodumaalt lahkumist teha. 

keep-calm-and-get-organized-53.jpgTõepoolest, kuna pagasiruum on piiratud ning inimestel pole võimalik teo kombel kogu elamist seljas vedada, tuleb enne kängurumaale kolimist kaasavõetavate asjade nimekiri põhjalikult läbi mõelda. See on paras pähkel! Loodame järgnevalt selle mõistatuse lahti murda.

Meie kogemus on näidanud, et mida vähem asju kaasa võtta, seda parem. Paki kohvrisse vaid hädavajalik ning kui kahtled, kas mingit eset kaasa haarata või koju jätta, siis jäta see pigem koju. Ideaalne oleks kängurumaale saabuda käsipagasi või kui tuled sõbra/elukaaslasega, siis kahepeale ühe äraantava suure kohvriga. Miks?

 • Sul on rännaku alguses, kui pole veel jõudnud endale truud neljarattalist soetada, kerge pagasiga kordi mugavam ja mõnusam liikuda.
 • Kuigi Austraaliasse saabudes on nadi mõelda juba lahkumise peale, tuleb realistlikult aduda, et ilmselt soetad siin elamise ajal endale palju uusi säravaid asju, mida oleks äärmiselt nukker maha jätta või siis enne äraminekut müüa. Kui saabud kergemalt, pead tagasi kodumaale minnes maksma vähem raha lisapagasite transpordi eest.
 • Austraalia suured ostuketid nagu K-Mart, Big W, Target ning tuhanded riidepoed on teinud võimalikuks vajadusel kõike kohapealt meeldivalt magusa hinna eest soetada.
“Paki kohvrisse vaid hädavajalik ning kui kahtled, kas mingit eset kaasa haarata või koju jätta, siis jäta see pigem koju.”

Riided

 

DSCF0292

Püüa võimalusel kõik oma asjad mahutada käsipagasisse.

Kui Sa ei ole just kõrgmoebrändide tuline austaja, on riided Austraalias üllatavalt soodsad. Kuna siinne rõivabrändide vaheline konkurents ja võitlus ostjate pärast on karm, saab eeskätt just allahindluste perioodil riided võileivahinna eest. Riiete maksumus alede ajal teeb silmad ette ka Eesti poodides pakutavatele.

 

Meie elukohaks Austraalias on olnud peamiselt väikelinnad ja -asulad. Kui fookuses on farmipäevade tegemine ning suurlinnad jäävad sadade kilomeetrite kaugusele, pole erilist vajadust ennast üles lüüa ning uhkete riiete ja/või meigiga kekutada. Mind ja Mairot näeb põhiliselt kandmas töö- (mida ostsime kohapealt ja saime tasuta tööandjalt), kodu- või trenniriideid. Viisakamaid komplekte ning moeesemeid on tarvis vaid paari nädala pikkuste puhkuseperioodide vältel, mil oleme mõnda suurlinna avastamas. Seega naised – võite oma mahuka meigiarsenali, ehtekogu, kontsakingad ning seksikad peorõivad rahuliku südamega koju sobivamat momenti ootama jätta.

“Võite oma mahuka meigiarsenali, ehtekogu, kontsakingad ning seksikad peorõivad rahuliku südamega koju sobivamat momenti ootama jätta. “

Kui Sul on mõttes minna elama hoopistükkis linna, on viisakad riided kahtlemata vajalikumad. Kas või näiteks tööintervjuule minekul. Aga ka sel juhul mõtle praktiliselt ning haara kaasa pigem vähekortsuvad rõivad. Triikrauda ei ole vaja võtta! Mina esimesel aastal kulutasin sellele oma väärtuslikku kohvriiruumi, kuid pole kodumasinat siin viibides pea kordagi kasutanud.

Sellest, kuivõrd soojad või õhukesed riided pagasisse pakkida oleneb, kuhu piirkonda ning millisel ajal on plaanis Austraaliasse tulla. Üleval põhjas Cairnsis ja Darwinis on aastaringselt soe ning troopiline. Kesk- ja Lõuna-Austraalias Sydneys, Melbourne’is, Adelaide’is ning läänekaldal Perthis tuleb ette ka vihmaseid ning külmemaid perioode.

Kui Sinu reis on broneeritud perioodile aprill – august, siis oleks mõistlik kaasa võtta mõni õhem sulejope, pikad püksid ja kinnised jalanõud. Mina tundsin puudust vanaema soojadest villastest sokkidest, sest Austraalia sügisel ja talvel kisub öösiti temperatuur pea 0-kraadi ligidusse. Kuna siinsed majad on täiesti soojustamata ja rõhku on pandud pigem heale õhuliikuvusele, tervitas meid hommikuti ärgates kargelt külm õhk ning jäised põrandad. Sooja teki alt väljumine oli kõrgema taseme proovilepanek! Ma ei ole isegi Eestis nii palju külmatunnet tajunud kui siin Austraalias sügisel. 

“Mina tundsin puudust vanaema soojadest villastest sokkidest, sest Austraalia sügisel ja talvel kisub öösiti temperatuur pea 0-kraadi ligidusse.”

Austraalia kevadel (september – november) ja suvel (detsember – veebruar) kulub Sul 30-45 kraadises kuumuses vastupidamiseks ära ujumisrõivad/bikiinid, mõnusalt õhukesed särgid/maikad, lühikesed püksid ja plätud/lahtised jalanõud ning neidudel mõni lemmikseelik/õhku läbilaskev kleit.

Toit

Austraaliasse on keelatud sisse vedada esemeid ja toiduaineid, mis võivad potentsiaalselt ohustada nende looduslikku/bioloogilist tasakaalu ja turvalisust. Laias laastus tuleb kõik kodust kaasavõetud söök/jook ning lennukist ostetud kaup deklareerida.

Kõlab ulmeliselt, kuid isegi näiteks Su kotipõhjas olevatest müslibatoonidest, pähklitest ning banaanist tuleb ametnikke teavitada. Veebileht Kuidas minna Austraaliasse on postituses “Mida võib Austraaliasse kaasa võtta?” puust ja punaselt selgitanud, mida tuleb deklareerida ning kuidas see protsess välja näeb. Siin on kirjas sama info inglise keeles. Kauba deklareerimata jätmisel kimbutatakse vaeseid seljakotirändureid rahalise trahviga.

Kui otsustad siiski Eestist pärit head ja paremat kraami kaasa vedada, siis soovitame pagasit täiendada toiduainetega, mida oleks vajadusel võimalik kängurumaallastele külakostiks kinkida. Meie võtsime näiteks kaasa Kalevi komme ja Fazeri šokolaadi (rohkem iseendale tarbimiseks kui teistele 😀 ), Felixi sinepit, Talleggi kanasnäkke, Eesti käsitööõlut, Vana-Tallinnat, halvaad, suitsuvorsti, Tartu Milli leivasupi segusid, kartuli- ja piparkoogimaitseainet ning murakamoosi.

“Meie võtsime kaasa Kalevi komme ja Fazeri šokolaadi, Felixi sinepit, Talleggi kanasnäkke, Eesti käsitööõlut, Vana-Tallinnat, halvaad, suitsuvorsti, Tartu Milli leivasupi segusid, kartuli- ja piparkoogimaitseainet ning murakamoosi.”

Tähtsamad dokumendid ja muud vajalikud esemed/toimingud

Teise riiki kolimine on planeerimise mõttes üks parajalt pirakas väljakutse. Kuna lahkumisega kaasnevaid tegevusi on meeletult ning kõik meeles ei püsi, panin enne Austraaliasse minekut kirja olulisemate tegevuste nimekirja. Kui toiming sai tehtud, kriipsutasime selle rahulolevalt listist maha.  Nimekiri oli järgnev:

6b8c1727e2b58ac774e5c03f3f9e216e

 • Viia ennast kurssi: lugeda Austraalia teemalisi blogisid ning liituda Eestlased Austraalias jt Facebooki kommuunidega;
 • Teha oma blogi;
 • Koguda raha;
 • Taotleda viisad;
 • Osta lennupiletid;
 • Teha reisikindlustus;
 • Kontrollida passi kehtivust (mõtle juba sellele, millal plaanid tõenäoliselt kodumaale tagasi tulla – pass peab kehtima kuus kuud pärast lennureisi);
 • Taotleda ID-kaardile PIN-koodid ja võtta kaasa ID-kaardi lugeja (et saaksid Austraalias olles dokumente digiallkirjastada);
 • Võtta ühendust AgriLabouriga, et kindlustada meile Austraalias esimene töökoht;
 • Taotleda Maanteeametist rahvusvahelised juhiload;
 • Teha internetis Austraaliasse Commonwealth Bank’i pangakonto;
 • Vahetada valuutat (vahetasime paarsada Austraalia dollarit juhuks kui oleksime pidanud esialgu mingite toodete/teenuste eest sularahas tasuma);
 • Kanda Transferwise’i kaudu raha Eesti pangast Austraalia pangakontole;
 • Otsida ja broneerida esimene ööbimiskoht Austraaliasse (kuidas endale esimest katusealust leida, loe lähemalt siit: Kuidas leida Austraalias lühikeseks ajaks hea hinnaga elukoht?;
 • Valmistada ette inglisekeelsed CV-d/resumed kolmes variandis, mulle: farmitöödeks, teenindusalale ja kontori/turunduse ametipositsioonidele; Mairole; farmitöödeks, ehitusele ning transpordi valdkonda kandideerimiseks. Loe, kuidas koostada hea resume siit: Kuidas Austraalias linnas tööd leida?;
 • Printida: viisad, lennupiletid, resumed, Commonwealthi pangadokumendid ning panna need koos passidega veekindlasse kausta;
 • Sisse skänneerida ning oma e-mailile saata passidest, ID-kaartidest, lubadest ning haridust tõendavatest dokumentidest koopiad;
 • Peatada lepingud Eestis (näiteks telefoni ja internetiteenuse);
 • Kaasa haarata: hädavajalikud valu- ja allergiaravimid (naistel, kes kasutavad, antibeebipillid); adapter (kuna Austraalia pistikupesad on teistsugused); mälupulk või väline kõvaketas (piltide, filmide ja seriaalide ning olulisemate dokumentide hoiustamiseks).

Meil võttis nimekirjas toodud tegevuste organiseerimine ja lahtiste otsade lõpetamine Eestis tubli kuu aega. Loodame, et käesolev postitus päästab mõned Teie närvirakud ja lihtsustab organiseerimist!

Loe ka, kuidas enne Austraaliasse tulekut raha säästa, viisat taotleda ning millisest portaalist lennupiletid osta, siit: Ettevalmistused ehk kõige olulisem to do list enne Austraalisse minekut.

– Kaisa
Advertisements

2 thoughts on “Kasulikud nipid Austraaliasse minekul: olulisemad ettevalmistused ning mida reisile kaasa pakkida

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s