NB! Vietnami sisenemiseks on vaja Eesti kodanikel viisat!

See pisike, ent ülioluline infokilluke jäi mulle ja Mairole kahe silma vahele ja oleks meie reisiplaanid peaaegu rikkunud. Tundub, et me ei saa kuidagi ilma sekeldusteta…

Läksime täna hommikul rahuliku südamega Helsingi lennujaamas oma pagaseid ära andma. Eesolevat takistust mitte aimates ulatasime infolaua stjuardessile rõõmsalt oma passid ja prinditud lennukinnitused. Soome neiu palus, et esitaksime ka Vietnamisse sisenemiseks viisad. Vastasime, et ei, meil ei ole viisasid, sest reisibüroo, kelle kaudu lennupiletid soetasime ei maininud, et need on vajalikud. Pahaaimamatult uskusime, et Euroopa Liidu kodanikena on meile kõik teed valla. Võta näpust!

Abivalmis stjuardess lausus, et meil on nüüd kaks võimalust: kas taodelda viisa (mille saabumine võtab aega ilmatu kaua) või broneerida samaks päevaks siselennu Ho Chi Minhist Phu Quaci saarele, sest sinna minemiseks ei kehti samad reeglid ja viisat pole vaja. Vastasel juhul ei saa ta meid lennukile lasta. Meil oli lahenduse leidmiseks aega natuke alla kahe tunni.

Meil oli Phu Quacile juba piletid soetatud, kuid õnnetuseks mitte samale päevale. Reeglite kohaselt peab lend Ho Chi Minhi lennujaamast lahkuma samal päeval. Meil ei jäänud muud üle, kui uued lennupiletid seal samas kohapeal osta. Need läksid maksma 135 eurot. Olime juba jõudnud broneerida üheks ööks ööbimise Ho Chi Minhi, mille eest tasusime 30 eurot. Seega tuli kahju kokku 165 eurot. Pole kõige suurem summa, aga kurb on ikka. Mis seal muud, kui panna lisakulu jälle kooli arvele – edaspidi oleme targemad ja viime ennast viisaseadustega paremini kurssi.

Jõuame Ho Chi Minhi lennujaama kohaliku aja järgi 22. augustil kell 17:10 ja meie lennuk Phu Quocile väljub kell 19:30. See tähendab, et lend ei tohi mitte mingil juhul hilineda ja peame Vietnami saabudes kibekiiresti tegutsema, et oma siselennule jõuda.

Oleme hetkel Türgi lennujaamas ja ootame lendu Vietnami, mis peaks väljuma kuue tunni pärast öösel kell kaks. Uute sekelduste ja takistuste hirmus otsustasime jääda Mairoga lennujaama.

Käisin juba infopunktist uurimas, kas neil siin jõusaali on… Tahtsin oma aega natuke väärtuslikumalt ja mõnusamalt sisustada kui lihtsalt istudes ja jalgu kõigutades. Sekretär infolauast vaatas mind nagu ma oleksin hulluks läinud. Jõusaal ja lennujaamas? Mul on toredad unistused. Mis seal ikka, veedame selle siis erinevates kohvikutes Türgi hõrgutisi proovides.

Hoidke meile pöialt, et edaspidine teekond jätkuks sujuvalt ja sekeldusteta! 🙂

IMG_6677

IMG_6678

Unine matkasell. 

 

IMG_6782

Nägu peab ikka naerul olema!

IMG_6681

 

– Kaisa & Mairo

One thought on “NB! Vietnami sisenemiseks on vaja Eesti kodanikel viisat!

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s