Kas meie unistuste puhkusereis Taisse jääb nüüd ära?

Kirjutasime eelmises postituses, kuidas me Mairoga Sydney lummuses liiga kauaks turismimeeleollu jäime ja sellest tingituna lennukile hilinesime. Pärast stjuardessineiule lennubroneeringu paberite ulatamist selgus, et need ei ole piletid, millega ta meid lennukile lasta võiks. Seega jäime oma kauaoodetud ja igatsetud Tai puhkusereisile viivast lennukist maha.

Mina ei suutnud lennujaamas pisaraid tagasi hoida ja puhkesin suurest pettumusest nutma. Kuna check ini enam teha ei jõudnud, ei jäänud meil muud üle kui stjuardessi saatel saba jalge vahel lennujaama ooteruumi tagasi suunduda. Olime Mairoga mõlemad väga löödud ja kirusime ennast oma rumaluse pärast.

Pärast kiiret pisarate pühkimist ja kosumist otsustasime minna esimesse ettejuhtuvasse wifi levialaga kohvikusse, et ruttu ja operatiivselt lahenduse leida. Saatsin meile lennupiletid broneerinud reisibüroole e-maili abipalvega uus lend otsida. Lisaks sellele surfasime netiavarustes eesmärgiga ise uued pileteid Taisse leida. Õudusega avastasime, et lähipäevadel Phuketisse viivate lendude hinnad algavad kõik 1000 AUD-est ehk rohkem kui 650 eurost. Pettunult kammisime läbi AirBnB ja booking.com veebisaidid, et endale Sydneysse eesolevaks ööks katus peakohale leida.

Just hetk enne seda kui hakkasime majutuse broneeringut kinnitama, helises minu telefon ja üllatuseks tuli kõne Eestist. Helistajaks oli reisibüroo konsultant Aili. Ta oli minu e-maili juba kätte saanud ja pakkus välja mitu varianti, kuidas edasi minna.

Pakutud võimalustest oli kõige soodsam ja kiirem kell 22:10 väljuv lend Malaisiasse Kuala Lumpurisse ja sealt kell 09:25 Phuketisse edasi viiv lend, mille hinnaks tuli 650 AUD-d (ehk 433 eurot). Leppisime Ailiga kokku, et võtame pakkumise vastu. Juba pool tundi hiljem oli meile lennupiletite arve saadetud, uus lend tasutud ja lennubroneering kätte saadud. Seekord me enam teist korda lennukist maha ei tahtnud jääda ning seetõttu suundusime otsejoones check ini tegema.

Järgmisel päeval kell 09:45 maandus meie lend Phuketis ning me olime väsinult, kuid õnnelikena oma paradiisisihtkohta jõudnud. Tänan siinkohal kogu südamest reisikonsultant Ailit, sest täna tema ülikiirele tegutsemisele ei pidanud me oma unistuste puhkusereisi pikalt edasi lükkama ega selle eest hingehinda maksma. Suur tänu kiire reageerimise ning imelise teeninduse eest!

Kokkuvõte lennupiletitele kulutatud summadest (ühele inimesele):

Sydney – Phuket (lend, millest jäime maha): 278 AUD (185 eurot)
Sydney – Kuala Lumpur – Phuket: 650 AUD (433 eurot)
Phuket – Moskva – Tallinn: 683 AUD (455 eurot)
Kokku ühele inimesele: 1611 AUD (1074 eurot)
Kokku kahele inimesele: 3222 AUD (2148 eurot) 

– Kaisa

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s