Kui Sul ei ole Morees autot ärandatud või kodu tühjaks varastatud, oled õnnega koos

Linnake, kus me hetkel elame ja töötame – 9000 elanikuga Moree peidab endas kahte vastandlikku külge. Ühelt poolt on see tuntud oma imeliste naturaalsete kuumaveebasseinide ja spa komplekside poolest, mis tõmbavad magnetina nii kohalikke kui ka välismaa turiste. Mündi teiselt poolelt leiab aga kurvakstegeva statistika, mis näitab koletult kõrget kuritegevuse taset. 

968b3b49117b0c9ccace0fcf388e37e4

Siinviibitud lühikese aja jooksul oleme varastamisega juba mitmel korral kolleegide vahendusel kokku puutunud. Süütegude jada algas ühel hommikul uudisega, et meie eestlasest töökaaslase Raiko autosse oli sisse murtud. Auto oli pargitud maja ette tänavale ning sisse oli löödud tagaistme vasakpoolne aken. Imekombel olid paharetid autoraadio alles jätnud, kuid auto armatuurist 10 dollarit pihta pannud. Veider.

Kolm päeva hiljem viisid kurjategijad alustatu lõpuni. Raiko sisehoovi pargitud auto oli hommikuks ärandatud. Politsei leidis selle samal päeval põlenuna.

Kuritegevuse jada jätkus. Nädal-kaks hiljem tabas meie austraallasest kolleegi šokk kui pärast öövahetusest koju naasmist oli ka tema auto maja eest kadunud ning tagatippu koju sisse murtud ning kogu väärtuslik tehnika pätsu pandud.

Veel hullemini läks meie Taiwanist pärit töökaaslastel, kelle korterist vehiti sisse lisaks kallihinnalisele tehnikale isegi voodilinad, riided ja muud nipsasjakesed. Ehk põhimõtteliselt ootas paarikest koju saabudes tühjaks tehtud korter. 

Ma ei kujuta ette, mida meie kolleegid võisid oma armsaks saanud varast ilma jäämisel tunda. Politsei sõnul on sellised juhtumid, varastamised ja autode põletamised Morees tavalised. Ühe austraallasest kolleegi sõnul on näiteks tema emalt aegade jooksul varastatud umbes neli autot ja kümme telekat. Normaalne, eks! Kui nii lühikese aja jooksul on ainuüksi meie väikses töökaaslaste ringis tekkinud neli ohvrit, siis ei taha ma mõelda kui hull kuritegevuse kraater Moree tegelikult on.

IMG_5127

Moree kesklinn.

Sellepärast tahangi öelda, et kui elad Morees ja Sinu autot ei ole veel varastatud või maja tühjaks tehtud, on Sul väga vedanud. Olen aeg-ajalt avastanud ennast auto juurde jalutades mõttelt, et jess, seekord läks õnneks ja meie suksuke on ikka alles!

Üheks põhjuseks, miks meil Mairoga on hästi läinud võib seisneda selles, et me elame natuke linnast väljas, rahulikus eramajade rajoonis. Meie töökoht, Auscotti puuvillatehas asub Moreest 20 km kaugusel ning täiesti juhuslikult asub elupaik 5 km linnast väljas, poole tee peal tööle. Peatume kohaliku varajastes 50ndates Austraalia abielupaari Andrew ja Yvonne’i juures. Peremees käib tööl ja naisterahva ülesandeks on loomade ja kodu eest hoolitseda. Seega on keegi pea kogu aeg kodus. Nende meie vanused lapsed on suureks kasvanud ja kodust välja kolinud. Meile on loovutatud üks tubadest, mille eest maksame nädalas kahepeale vaid 120 AUD-d (80 eurot).

IMG_5142IMG_5141IMG_5153IMG_5136IMG_5135IMG_5154

IMG_5047

Meie välijõusaal. 

Meie auto on pargitud turvaliselt värava taha ja maja valvavad kolm lambakoera. Seega on meil siin nii koerad kui ka lambad! Lisaks lammastele veel kitsed, tibupojad, kanad ja kuked, aias imeilus suur tiik ja uhke lille- ja ürdiaed. Mairo ja Andrew meisterdasid olemasolevate vahenditega meile maja juurde oma väikese välijõusaali. Vahva on see, et lammastel lastakse vahepeal aias vabalt ringi jalutada. Saabuvast koidikust annavad igal hommikul märku kümned kuked oma kireva laulukooriga.

IMG_5144IMG_5145

IMG_5052

Mairo lambatallekest söötmas.

Hoolimata Moree suurest kuritegevuse statistikast oleme Mairoga oma praeguse elukohaga väga-väga rahul. Teeme vabadel hetkedel jätkuvalt jõusaalis palju trenni (ka 12-tunniste vahetuste kõrvalt), käime spa kompleksis ujumas ja saunas ning naudime head ja tervislikku toitu. Sõitsime mõni nädal tagasi koos eestlastest töökaaslastega Kristi ja Joeliga Mount Kaputari mägede vahele matkama. Siin on Teile meie rännakust veidike pildimaterjali:

DSCF4278DSCF4331DSCF4333DSCF4342DSCF4285

DSCF4352

Vasakult: Joel, Kristi, mina ja Mairo.

– Kaisa

4 thoughts on “Kui Sul ei ole Morees autot ärandatud või kodu tühjaks varastatud, oled õnnega koos

  1. K ütles:

    Hei! Olen nüüd tükimat aega teie blogi jälginud, üsna vahva teiste kaasmaalaste tegemistel silma peal hoida. Ise oleme peiksiga Boggabris Namoi cotton ginis hetkel. Me graini hooajaks peame vist Moreesse elukoha otsima, aega küll septembrini normilt, aga ehk olete nõus oma majutajate kontakte jagama? 🙂 Teiste inimeste kogemusi Moreega samuti kuulnud, ning ega sealt head infot pole tulnud.. oleks päris safe sellise koha “varuks” saada 🙂

    Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s