Tähelepanekud, mis on Austraalia jõusaalides teistmoodi ja eestlasele võõras

Eestis kuulus minu süda jäägitult tantsimisele. Austraalias olen pannud rõhu aga jõusaalitreeningutele. Esiteks ei ole ma siin mõnda huvipakkuvat tantsuklubi leidnud. Teiseks naudin väga lihasharjutuste sooritamist ja seda imelist trennijärgset tunnet. Need, kes spordiga tegelevad, teavad millest ma räägin – kui Su kogu keha väriseb kergest väsimusest ja trennijärgsest joovastusest. Lihastes on surin ning nahk tundub nii prink ja vormis! Juba ainuüksi selle tunde pärast leiab mind väärtuslikel vabadel hetkedel jõusaalist.

Võiks öelda, et Austraalias on jõusaalis käimine küllaltki populaarne ning seda näitab erinevate klubide arvukus. Oleme Mairoga suurematest kettidest proovinud SnapFitnessi, Fitness Firsti ning Anytime Fitnessi jõusaale ning oleme oma tähelepanekud kirja pannud nende pakutava põhjal.

Austraalia jõusaalide eripärad:

  • Jõusaalid on 24/7 avatud.

Jõusaalid on siin ööpäevaringselt avatud, seega kui Sul tuleb mõte öösel kell kolm trenni minna, siis on see täiesti võimalik! Öösel personali kohapeal ei ole, kuid jõusaaliga liitudes usaldatakse Sulle kiibikaart, millega pääsed igal ajal uksest sisse. See annab oma treeningute planeerimisele enneolematu mugavuse ja vabaduse. Eriti oli see meile meeltmööda Griffithis, kus töötasime öövahetuses ning pidime oma ööelu rütmi ka vabadel nädalavahetustel säilitama. Hiliseim aeg, millal meie Mairoga jõusaalist lahkunud oleme, on olnud kell kaks öösel.

IMG_4792

  • Enamikes jõusaalides puuduvad riietusruumid.

Kus siis inimesed riideid vahetavad ja ennast pesevad, küsite? Nad tulevad jõusaali juba trenniriietes ning pesevad ennast kodus (loodetavasti). Õigupoolest oleme meie näinud ainult ühte jõusaali, kus olid riietusruumid ja isiklike kappide kasutamise võimalus. Selle asemel on jõusaalides eraldi tualettruumid naistele ja meestele, kuhu on tavaliselt duššikabiin sisse ehitatud. Meile näib, et Austraalia jõusaalid panustavad pigem kvaniteedile kui kvaliteedile. Säästa üritatakse riietus- ja pesemisruumide arvelt ning jõusaalid on enamasti üsna pisikesed, kuid samas leidub neid suuremates linnades iga nurga peal.

IMG_4839

  • Isiklikud asjad pannakse trenni ajaks avatud riiulile, kuhu pääsevad kõik külastajad ligi.

Jõusaalis on üldjuhul ukse lähedal riiul, millele klubi külastajad oma asjad trenni ajaks asetavad. Varastele tõeline maiuspala, sest oleme näinud, kuidas riiulitele jäetakse lahtiselt oma rahakotte, autovõtmeid ning telefone. Tundub, et kas austraallased on väga usaldavad, rumalad või neil tõesti ei olegi siin pikanäpumehed probleemiks. Minu silmis oleks Eestis oma asjade laokile jätmine mõeldamatu, kuid Austraalias näib see normaalne olevat.

  • Hinnatud personaaltreenerid.

Ka igas pisemas Austraalia linnakeses on muljetavaldav valik kiirtoidurestorane ning meile näib, et suur osa kohalikke ainult sellisest menüüst elatubki. See võib ka olla põhjus, miks siin personaaltreenerid hinnas on ja nende abi tihti kasutatakse. Näiteks Griffithis nägime sageli, kuidas treenerid kliente personaalselt masinaid kasutama õpetasid, harjutusi demonstreerisid või toitumisalast nõustamist läbi viisid.

IMG_4591

Millist jõusaali valida?

Nii SnapFitness, Fitness First kui ka Anytime Fitness on kõik avatud seitse päeva nädalas ööpäevaringselt ning neil kõigil on üle Austraalia sadu trennisaale. Seega arvukuse poolest asetaksime proovitud jõusaalid ühele pulgale. Meie kogemuse põhjal oli kõige soodsam SnapFitness, uusimad masinad Anytime Fitnessis ning ainsana pakkus riidekappide, basseini ning sauna kasutamise võimalust Fitness First. Lisaks liitumistasule pidime maksma keskeltläbi 15-22 dollarit (10-15 eurot) nädalas jõusaali liikmemaksu.

Enamik jõusaale võimaldab esimesed seitse päeva klubi tasuta proovida, seega soovitame tasuta trenni võimalusest kinni haarata ja teha valik lähtuvalt oma maitseeelistustest. Minu ja Mairo lemmikuks on kujunenud Anytime Fitness.

IMG_4858

– Kaisa

2 thoughts on “Tähelepanekud, mis on Austraalia jõusaalides teistmoodi ja eestlasele võõras

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s