Näita, mitu kätekõverdust suudad sa teha ühe minuti jooksul ehk tööintervjuu veinitehasesse

Etteruttavalt toon välja, et läbisime Mairoga kätekõverduste kadalipu edukalt ja töötame nüüd juba nädalakase õnnelikult täiskohaga Casella veinitehases. Käesolevas postituses tuleb juttu sellest, millise ebatraditsioonilise tööintervjuu selle töö saamiseks pidime läbima. 

Austraalia on veinimaa. Riik on maailmas suuruselt neljas veinitootja. Toodetavast kogusest  40% tarbitakse siseriiklikult ning rohkem kui  750 miljonit liitrit veini eksporditakse rahvusvahelistele turgudele.

Casella veinitehas asub Griffithis New South Walesis. Casella asutajad Filippo ja Maria Casella emigreerusid Austraaliasse 50ndatel ning hakkasid tasapisi täide viima oma unistust luua veinitehas, kus pere saaks koos töötada ja kasvada. Väiksest ja tagashoidlikust algusest on tänaseks arenenud Austraalias esimene ning globaalselt viies võimsaim veinibränd Yellow Tail. Muideks, Yellow Taili veine võib kuulduste kohaselt ka Eesti poeriiulite vahelt leida! Lisaks Yellow Taili veinidele toodab Casella ka Peter Lehmanni, Brand’s Laira, Young Brute’i ja Morrise veine.

casella-wines

Casella veinitehas Griffithis.

1379221990-casella-o

Yellow Tail veinisortiment.

Veinitehasesse värbamise jõu- ja ilunumbrid

Kandideerisime Casella veinitehasse nende kodulehe vahendusel abikäe (ing.k. cellar hand) positsioonile juba möödunud aasta oktoobri lõpus, mil elasime Brisbane’is. Kas Teie olete kunagi tööintervjuule jõudmiseks 1250 km ehk pea 14 tundi sõitnud? Võtsime Mairoga selle uskumatu teekonna ette, sest ei soovinud head võimalust käest lasta.

screen-shot-2017-02-21-at-17-45-49

Pikk teekond Brisbane’ist Griffithisse tööintervjuule.

Sõitsime Griffithisse kaks päeva, esimesel päeval 8-9 tundi, seejärel tegime vahepeatuse ja veetsime öö autos. Varahommikul alustasime  teekonda uuesti ning õhtuks jõudsime Griffithisse. Õnneks olime Mairoga vaheldumisi korda-mööda roolis. Üksi oleks sellist distantsi meeletult väsitav läbida. Ka lihtsalt kõrvalistujana on pikalt ühe koha peal istumine ebameeldiv. Õnneks olid meil üksteise näol toredad reisikaaslased omast käest võtta. 🙂

Casella tööintervjuu koosnes viiest erinevast etapist. Esimesena pidime täitma dokumente ning läbi alkoholi- ja narkootikumide proovi, et tõestada, et meie veres ei leidu nende pahede jälgi. Seejärel mõõdeti vererõhku, testiti masinaga käte haardetugevust, mõõdeti ning kaaluti. Kolmas etapp oli ehk kõige põnevam – kehaliste võimete test. Seal pidime näiteks minuti jooksul tegema nii palju kätekõverdusi kui suutsime, tõstma 25 kg kasti, tegema kõhulihasteharjutusi ning venitama. Samuti pandi meie alaselja tugevus proovile. Selleks pidime minema kõhuli mati peale, ülakeha üle mati ääre ning testija istus stopperiga jalgade peale. Pidime ennast sellises asendis sirgelt 2,5 minutit hoidma. Kuulsime kaasvõitlejatelt tagasisidet, et paljude arvates oli just alaselja test kõige raskem proovikivi.

Mina jõudsin teha 30 kätekõrverdust, kuni mind katkestati ja Mairo 50. Ilmselt nad siis nägid, et me päris suhkrust ja maasikavahust tehtud pole. Regulaarsete jõusaali külastajatena ei tekkinud meil ka teiste harjutuste sooritamisel probleeme.

Pärast rammunaiste- ja meeste teste toimus suuline intervjuu. Minu vastas istus kolm intervjueerijat, kes tutvustasid lühidalt, mis meid ees ootab ning palusid vastata mõnele traditsioonilisele küsimusele. Ohutus on siin number üks, ka intervjuul toonitati pidevalt, et kõik tööprotseduurid peavad olema turvalised. Tundsin, et intervjuu läks suurepäraselt, jäin enesekindlaks ning suutsin kenasti välja tuua oma tugevused.

Tööintervjuu viimases osas pidime juba oma tulevasi tööriideid ja jalatseid selga- ja jalga proovima. See andis peaaegu et lootust, et Sind on tööle võetud! Kindla jah-sõna ja tööpakkumise saime aga novembri lõpus.

img_4628

Casella töövorm. Meile jagati üks soojem pusa, kolm särki, üks paar pikki ja kaks paari lühikesi pükse ning turvajalanõud.

– Kaisa

2 thoughts on “Näita, mitu kätekõverdust suudad sa teha ühe minuti jooksul ehk tööintervjuu veinitehasesse

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s