Kuidas Brisbane’is põnevalt ja soodsalt aega veeta?

Kui Sa oled nagu enamik seljakotirändureid, siis tõenäoliselt ei leia Sinu rahakotist üüratuid summasid. Või kui Sul on vedanud ning oledki endale tasuva töö leidnud, siis püüad arvatavasti ikkagi raha pigem säästa ja tuleviku tarbeks hoida. Ma usun, et nõustud kui ütlen, et suurlinn + meelelahutus on pigem kulukas kombinatsioon. Käesolevas postituses näitame, et saab ka teistmoodi. Toome mõned näited, kuidas meie piiratud rahaliste vahendite juures Brisbane’is lõbusalt aega veetsime.

1. CityHopper
Hind: tasuta!
Number üks idee Brisbane’i linnapuhkuseks on haarata sõber, sõbranna või elukaaslane ning kasutada Brisbane’i tasuta ühistranspordi ehk CityHopperi teenust. Tegemist ei ole kriiksuva-krääksuva linnaliinibussiga, vaid oluliselt lõõgastavama Brisbane’i jõel tiirutava praamiga. Sõit kestab edasi-tagasi kokku veidi alla tunni ning selle aja jooksul saab jõelt silmata Brisbane’i uhkeid ehitisi ja pilvelõhkujaid. CityHopperit saab kasutada nii turismieesmärkidel kui ka lihtsalt ühest kohast teise tasuta transpordiks, sest laevuke teeb iga natukese aja tagant vahepeatusi.

img_3976img_3965img_3968img_3973

2. CityCycle
Hind: 2 dollarit/päev.
Sportlikumate turistide ning miks mitte ka kohalike jaoks on loodud teinegi lahendus – väga soodne rattalaenutusteenus. Tasu 24-tunni eest on vaid 2 dollarit. Kogu süteem on iseteeninduslik. Esmalt tuleb internetis endale kasutajakonto registreerida ning oma krediitkaardi andmed süsteemi tippida. Vastutasuks saad endale unikaalse koodi. Üle linna on paigaldatud rohkem kui 150 rattaparklat. Sinu ülesandeks on leida enda asukohale lähim, oma kood sisse toksida ja nii saadki oma valdusesse uhke ratta ning kiivri.
Kasutamisel on üks aga – selleks, et rattaid pidevalt ringluses hoida, saab ratast tasuta kasutada järjest pool tundi. Poole tunni pärast tuleb see kas või korraks rattaparklasse sisse registreerida (ei pea olema sama rattaparka, kust selle võtsid). Vastasel juhul tuleb iga järgneva lisanduva poole tunni eest juurde maksta 2 või 5 dollarit (esimesel tunnil 2 AUD-d ja hiljem 5). Miinuseks on veel asjaolu, et rahvarohketel linnatänavatel oli ratastega inimmasside sees keeruline ja mitte nii meeldiv kruiisida. Seega oleks mõistlikum kesklinna tänavatel ikkagi jalutada. Kui see asjaolu kõrvale jätta, oli tegemist väga mõnusa tegevusega.

img_3982img_3985img_3986

3. Brisbane Greeters
Hind: tasuta!
Kui omapäi uitamine ei paku piisavalt rahuldust ning soovid teada saada rohkem Brisbane’i ehitiste ajaloost, siis on võimalik ka giidiga koos linna avastada. Selleks tuleb toksida interneti otsingumootorisse “Brisbane Greeters”, teenusepakkujaga ühendust võtta ning sobiv tuuriaeg kokku leppida. Tuure pakuvad nad kogunisti seitse päeva nädalas ning ringkäigu kestvuseks on arvestatud kaks kuni neli tundi. Giidideks on vabatahtlikud entusiastlikud kohalikud. Võimalik on nii ise sihtpunkte valida kui ka lasta giidil otsustada.

4. SouthBank Beach
Hind: tasuta!
Paraku ei asu Brisbane otse mere ääres. Linlased, kes siiski armastavad nahka soojendavat ja silitavat päikest ning varba vahel krudisevat liiva, saavad oma rannapäeva veeta sellegipoolest otse Brisbane’i kesklinnas SouthBank Beachil, kuhu on loodud tehislik supelrand valge liiva ja laguunisinise basseiniga. Kasutasime seda ideaalset võimalust Mairoga mitmel korral. Erinevalt meres ujumisest ei pea seal ka kartma laineid, haisid või muid eluohtlikke elukaid. Seega on seal mitu boonust: soodsam küttearve + naudingurikkam suplus.

img_3992

5. Lone Pine Koala Sanctuary
Hind: 36 AUD/pilet.
Okei! Tunnistame üles, et Lone Pine Koala Sanctuary piletihind võiks olla tibake soodsam ja selle odavate meelelahutustegevuste hulka arvamine võib olla natuke sinisilmne. Samas oli selle loomaaia piletihind minu arvates igati oma kogemuse vääriline, sest kuidas sa oled Austraalias mitu kuud ja ei ole mitte ühtegi (elusat) känguru näinud!? Seal sai neid loomakesi silmata lausa lademetes: näha sai sadu koaalasid ja kängurusid, papagoisid, veedraakoneid, krokodille, madusid, nahkhiiri ja muid karvaseid ja sulelisi. Meie saime veel pai teha ühele meeletult armsale koaalale ja mitte nii nunnule püütonile ning toita kümneid kängurusid ja papagoisid. Ühesõnaga võime nüüd linnukese tõmmata, et oleme tõeliste kohalikega ka tutvust teinud!

dscf2370dscf2394dscf2397dscf2416dscf2423dscf2483dscf2570dscf2574dscf2739img_3873dscf2746dscf2826dscf2858

Selle postitusega lõpetame oma Brisbane’i peatüki. Oleme suundunud edasi lõunasse, New  South Walesi ning juba järgmises postituses räägime Teile oma farmielust.

Tean, et seda blogi loevad ka teised seljakotirändurid. Milliseid tasuta või soodsaid meelelahtusvõimalusi oskad Sina välja tuua, mida Brisbane’is teha saab? Ootame Teie soovitusi kommentaariumisse.

– Kaisa

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s