Brisbane’ist, tööotsingutest ja reisikindlustusest

Brisbane

Juba 7. septembril stardib meie lennuk Helsingist Brisbane’i poole! Oleme põnevil ja ei suuda uskuda, et meil on jäänud Eestis vaid napp poolteist nädalat.

Nagu öeldud, on meie esimeseks sihtpunktiks Brisbane. Esialgu oli meil plaan minna eestlaste poolt äärmiselt armastatud Perthi. Otsus muuta oma sihtlinna sündis erinevate juba Austraalias elavate või seda külastanud tuttavate tagasiside põhjal ning ühel väga praktilisel kaalutlusel: kuna soovime näha kindlasti ka teisi Austraalia suurlinnu (näiteks Sydney’t, Canberrat, Melbourne’i ja Cairnsi), siis ei pea olema detektiiv, et tuvastada, et Brisbane on kõigile nendele linnadele oluliselt lähemal. Perth on teiselpool kallast ja Lääne-Austraalias on vähe linnasid, mille külastamine oleks meile huvipakkuv. Kuigi paljud meie Austraaliamaa võlusid juba nautinud tuttavad kiitsid nii Perthi, Melbourne’i kui ka näiteks Adelaide’i ning Tasmaaniat, siis meile tundus parimaks valikuks olevat Brisbane.

TÖÖOTSINGUD

Kuna olen iseloomult pigem suur planeerija ja organiseerija ning pea ees tundmatusse hüppamine on mulle vastukarva (seda on see reis niigi), siis kuulus Austraalia rännakuks valmistumise juurde põhjalik blogide lugemine ning Austraalias elavatelt tuttavatelt soovituste ja kontaktide küsimine. Täname siinkohal kõiki sõpru, kes meile lahkesti infot ja nõuandeid jagasid! Oleme need kenasti meelde jätnud ja kõrva taha pannud. Tänu Androle (suur-suur aitäh Sulle) on meil ka juba Austraaliasse minnes töökoht olemas. Võime nüüd lennukile astuda palju rahulikuma südame ja suurema kindlustundega, kuna teame, et septembri lõpus-oktoobri alguses algab meil farmitöö teraviljafarmis. Täpset ametipositsiooni ning asukohta me veel ei tea, kuid saame Mairoga samasse firmasse tööle ja farm asub Queenslandis või New South Walesis. Töökohta vahendab Agri Labour Australia. Meil toimus hiljuti Skype’i vahendusel töövestlus nende Austraaliapoolse esindajaga. Kuna Austraalias on eestlased pea samatihe nähtus kui kängurud, siis oli neil tööle võetud eestlasest tööjõu värbaja. Nii hea tunne oli rääkida rahvuskaaslasega ja oma keeles, see andis kindlustunnet, et teeme õiget asja ja meid oodatakse.

Selleks, et Austraalia farmitööks valmistuda, käisime ennast proovile panemas minu tädi ja onu tomati-kurgi ja lilletaimede kasvanduses. See andis meile väärtusliku ettekujutluse eesolevast ja saime oma farmi CV-desse peibutava täienduse. 😛

REISIKINDLUSTUS

Meile tegi Austraaliasse tööle ja elama minekuks parima pakkumise If P&C Insurance AS – valisime poole aasta (182 päeva) reisikindlustuse ning meditsiiniabi katteks 45 000 eurot. Reisitõrkekindlustust ning pagasikindlustust me ei lisanud, kuna võtame reisile kaasa ühe suure kohvri ja kaks käsipagasit ning ei plaani äraantavasse kohvrisse lisada midagi sellist, mille kadumise üle meil väga kahju oleks. Väike soovitus ka teistele Austraalia reisisellidele – võtke kaasa võimalikult väike pagas, sest tagasi tulles on teil asju nagunii kolm korda rohkem! Meie valitud reisikindlustusel on kogu maailma (v.a. USA ja Kanada) kaitse ja riskiohtlike tööde kate. Hind tuli kahepeale 364,36 eurot (ehk 182,18 eurot/nägu). Teiste reisikindlustuse teenusepakkujate summad panid meid kulmu kergitama, ulatudes 300 eurost ulmelise 1000 euroni, seega usume, et tegime õige valiku.

– Kaisa

 

3 thoughts on “Brisbane’ist, tööotsingutest ja reisikindlustusest

    • Kaisa ja Mairo ütles:

      Tere Marianne! Võtsime pooleks aastaks, sest polnud kindlad, kuidas meil siin minema hakkab. Mõtlesime, et äkki tahame juba paari kuu pärast tagasi tulla ja siis oleks aastane kindlustus raisku läinud. Õnneks saab seda kindlustust Austraalias olles pikendada. 🙂

      Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s