Ettevalmistused ehk kõige olulisem to do list enne Austraalisse minekut

Räägime nüüd lähemalt sellest, kuidas me koos Mairoga valmistume Austraaliasse minekuks ning toome välja samm-sammult etapid, mis on Austraaliasse elama ja tööle asumisel vältimatud.

 1. Raha säästmine

Esimene asi, millest meie pihta hakkasime, oli säästmine, sest olgem ausad, tegemist on ühe üpriski kalli lõbuga. Meie alustasime säästmisega keskeltläbi aasta enne reisi algust. Sellel ajal ei olnud minek loomulikult veel kindel, aga mõtlesime, et isegi kui otsustame mitte minna, on ikkagi tore, kui Su pangaarvel ilutseb neljakohaline number ja võid sellevõrra ennast kindlustatuna tunda.

Meie jaoks tähendas säästmine  esimese sammuna kogumishoiuse tegemist. Käisime Mairoga sügisel TTÜ-s Eraisiku rahanduse loengutes, kus õpetati säästmist ja investeerimist ning kõige olulisem põhimõte, mida kõrvataha panime on see – sissetuleku laekumisel pane kohe (ja kindlasti just kohe)  kindel summa kõrvale. Nii ei teki kuu lõpus kiusatus seda ära kulutada ja tead paremini, kuidas oma ressursse jagada. Mina suunasin näiteks umbes 40% oma sissetulekust kogumishoiusele.

Teiseks tähendas see oma igapäevakulutuste kriitilist ülevaatamist. Kuigi olen naiselik  ja armastan ilusti riides käia, suutsin viimase aasta jooksul teha vaid minimaalseid väljaminekuid riiete peale. Naised – ma tean küll, et teil on kapp riided paksult täis ja olete enamus asju vaid korra (kui sedagi) selga pannud! Igatahes avastasin selle aasta jooksul, kui tore on leida kapist mõni ese, mida ei ole pool aastat selga pannud ja siis talle uuesti elu sisse puhuda. Mis mulle veel väga palju vaheldust pakub on seelikud ja kleidid ning need lisavad tavapärasele pükstekandmisele mõnusat variatiivsust juurde. Proovige järgi!

Söögi ja meelelahutuse osas me väga suuri muutusi ei teinud. Meediaagentuuris töötamisel on mõned eelised ja üks neist on sagedased tasuta kutsed lahedatele üritustele ja kontsertidele ! Kuna me Mairoga ei ole kumbki väga suur alkoholisõber (Mairo on täiesti karsklane ja mina tarbin alkoholi haruharva), siis naljalt meiega sellist, ups – rahakotist kadus peo käigus 500-eurot – äpardust ei juhtu.

Meie müüsime ka oma lapsukese – aasta aega meie omanduses olnud Ford Focuse maha. Müük läks õnneks üllatavalt kiiresti ja valutult. Suksu osteti meilt juba pärast 11ndat müügil olnud päeva teise ülevaataja poolt ära. Hoolitse tema eest hästi, eks!

Meie arvestuste kohaselt peaksime septembrikuuks mõlemad kokku saama umbes 3000 eurot vaba raha kaasavõtmiseks ehk kahepeale 6000 eurot ning loodame, et sellest peaks piisama, et esialgu hakkama saada.

 1. Viisa tegemine

Teine etapp oli viisa taotlemine. Viisa tegemine oli üllatavalt lihtne, pidi lihtsalt registreerima ennast kasutajaks järgneval lehel ehk tegema ImmiAccount’i: https://www.border.gov.au/

Seejärel tuli leida endale sobiv viisa, mis on esimese aasta viisa taotlemisel Working Holiday visa (subclass 417).

Viisataotluse täitmisel küsiti igasuguseid küsimusi, millest enamik nõudis vaid jah/ei vastuseid. Meil võttis selle küsimustiku täitmine umbes 15 minutit ja teise viisataotluse tegemine vaid 5 minutit, sest siis juba teadsime, mida küsitakse .

Õnneks ei pea Eesti viisataotleja tegema enam kopsudest röntgenpilti, mis teeb viisa taotlemise ligikaudu 100 euro võrra soodsamaks. Meil kulus ühe viisa peale 430 AUD-d ehk 295 eurot.

Viisade kättesaamisega oli selline naljakas lugu – nimelt avastasime Mairoga nädal aega hiljem, et olime juba viisad kohe kätte saanud. Viisad saabusid meie  meilile umbes 40 minutit pärast taotluse kirjutamist ja kuna need saabusid nii ruttu, siis ei osanud me arvata, et tegu ongi juba päris viisadega! Ühesõnaga, kui teile saabub meilile kiri, kus on toodud pealkirjas  IMMI Grant Notification ja juurde märgitud Visa Granted, siis palju õnne – olete uhked viisaomanikud!

 1. Lennupiletite ostmine

Kolmas suur samm on lennupiletite ostmine. Otsisime esialgu lennupileteid veebilehelt http://www.skyscanner.net, kuid Skyscanner nagu ka teised veebipõhised otsingumootorid kasutavad mitmeid erinevaid nippe, et näidata  alguses väga head hinda ning kohe kiirelt kliente ostma meelitada, ent alles lõpus lisavad veel maksmise eest lisatasud.

Sellest tulenevalt otsustasime piletid soetada läbi reisibüroo ning ühe pileti hinnaks kujunes 796 AUD-d ehk 544 eurot. Sellele lisandus 1,5% panga teenustasu, mis tegi lõppsummaks 809,7 AUD-d ehk 553,65 eurot.

Lennu marsruut on Helsingi – Rooma – Brisbane ja lendude kestvus kokku 30 tundi ja 50 minutit.

bris1Brisbane

Meie valik osutus reisibüroo kasuks ka sel põhjusel, kuna nemad pakkusid meile  ostujärgset teenindust ehk kui meil peaks tekkima veel jooksvalt mingeid küsimusi või on vaja pileteid muuta/tühistada, siis on nad põhimõtteliselt 24 tundi ööpäevas meie jaoks olemas ning vastused saab kätte väga kiirelt ja operatiivselt. Veebist ostetud piletite puhul aga ei ole mitte kellegi konkreetse poole pöörduda, järjekorrad üldliinidel on pikad ning vastused sealt tihti mitte kõige adekvaatsemad. Kuna mul on hiljuti saadud küllaltki negatiivne kogemus RyanAiri klienditeenindusega suhtlemisest, siis selle eelisega müüs reisibüroo end meile kiiresti maha! 🙂

Kui kellelgi on soov saada selle reisibüroo kontaktandmeid ja pakkumist küsida, siis kirjutage meile, saadame Teile kontaktid.

Enne lennupiletite ostmist tuleks muidugi otsustada, kuhu on plaanis sõita, sellest ning paljust muust räägime Teile peagi!

– Kaisa

10 thoughts on “Ettevalmistused ehk kõige olulisem to do list enne Austraalisse minekut

 1. indrek ütles:

  Kas te kavatsete Brisbanei elama jääda ja seal tööd leida või rändate kogu aeg edasi ja kuidas leiate soodsa elamise? Kas te nagu kolite kokku teiste inimestega, et odavam üür tuleks? 😀

  Meeldib

  • Kaisa ja Mairo ütles:

   Tere Indrek!

   Plaanime esialgu jääda mõneks kuuks Brisbane’i kanti, kuid paari kuu möödudes rändama minna, sest eesmärk on õppida Austraaliat ja selle eri piirkondi tundma. Elamise osa sõltub väga palju töökohast, räägime sellest peagi uutes postitustes! Sellised on esialgsed plaanid, aga mitmed Austraalia tuttavad on rõhutanud, et Austraalias ei saa plaane teha, sest kõik muutub nagunii, aga eks see näha ole! 😀

   Kas plaanid ise ka Austraaliasse minna? 🙂

   Meeldib

 2. Marianne ütles:

  Hei-hei! Väga hea blogi! Minul ja mu poiss-sõbral on samuti Austaalia plaan peas idanemas. Hea meelega võtaks selle reisibüroo kontakti 🙂 Ja lisaks tahan ka uurida reisikindlustuse kohta. Kus kohas tegite, kui kauaks ja palju maksis?

  Meeldib

 3. Ann ütles:

  Parim Austraalias reisimise-töötamise blog, mille otsa sattunud olen 🙂 Saan aru, et valmistusite päris korralikult ette. Kas kohapeal olles olete mõelnud, et midagi oleks vōinud veel Eestis ära teha/kaasa vōtta või hoopis vastupidi – midagi oleks võinud just tegemata jätta/maha jätta?
  Jõudu!

  Meeldib

  • Kaisa ja Mairo ütles:

   Tere Ann!
   Kõigepealt suur-suur tänu Sulle parima komplimendi eest! Oleme väga rõõmsad, et Sulle meeldib! 🙂
   Mulle tundub, et rohkem valmistuda väga ei oleks osanud. Üle ka ei planeerinud. Linnas töö otsimist oleks minul soodustanud see kui oleksin Eestis natuke rohkem kohvikutes-restoranides töötamise kogemust saanud. Seda soovitan küll kui mõtled neid töid proovida. Näiteks Coffee-INi barista kogemus oleks kuldaväärt. Sarnased töökogemused tulevad kasuks. 🙂
   Päikest Sulle!
   – Kaisa

   Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s