Esimene postitus, kus selgitame, kuidas ja miks sündis idee Austraaliasse minna!

Tere kallid lugejad!

Täna on 7. juuli ning täpselt kahe kuu pärast, 7. septembril väljub meie  lennuk Helsingist Austraaliasse! Kuigi hetkel on sinna veel kaks kuud aega, siis tean, et aeg lendab märkamatu kiirusega ja ega seegi hetk enam kaugel pole, mil tolmu kodumaa jalgedelt pühime.

Austraalia

Alles oli see aeg, kui jõudsime Mairoga ühise arutelu käigus tõdemuseni, et oleme mõlemad unistanud mõnda aega välismaal elamisest ning panime mõtted Austraaliasse minemisest alateadvusesse tiksuma ja oma õiget hetke ootama.

Mina nägin juba lapsena kurja vaeva, et välismaale elama minna. Unistasin kooliajal vahetusõpingutest ning pidasin oma hoolitsevate ja kaitsvate vanematega sellepärast ägedaid vaidlusi maha. 11. klassi kevadel tuli mul klassiõega geniaalne idee minna suveks Küprosele hotelli ettekandjaks. Uurisime tööportaale ning käisime isegi salaja Tallinnas Küprose esindajaga töövestlusel. Kõige hullem oli veel see, et oleksime pidanud Küprosele minema juba maikuus ja kuna meil oli juunis planeeritud eksam, tegime kooli avalduse, kuhu kirjutasime, et perekonna majandusliku olukorra parendamiseks soovime minna välismaale tööle ja eksami varem sooritada. See ei olnud ilmselgelt meie mineku tegelik põhjus! Kui nüüd aus olla, siis praegu sellele mõeldes tuleb küll natuke häbist puna palgele. Meid oleks Küprosele isegi tööle võetud, kui mu vanemad poleks vahele sekkunud. Tagantjärgi hinnates saan neist aru, olin sellel ajal noor ja sinisilmne ning nad püüdsid mind lihtsalt kaitsta. Ma usun, et asjad läksid nii nagu nad minema pidid ja kokkuvõttes olen oma vanematele tänulik, et nad mind tol ajal välismaale pikemaks ajaks ei lubanud.

Iseenesest Austraalia ei ole mind isiklikult kunagi eriliselt tõmmanud. Pigem olen mõelnud lääne suunas minna, Hawaii ja Ameerika on alati mulle väga ahvatlevalt kõlanud. Võib-olla tekkis mul trots Austraaliasse minemisel seoses sellega, et nii paljud teised eestlased lähevad samasse kohta ja tahaks olla originaalsem! Samas saan aru, et Austraalial on olemas kõik head omadused, mis teevad sellest riigist ideaalse sihtpunkti: seal on soojem kliima kui Eestis ja rohkem päikest (mis on minule kui päikesearmastajale  üks olulisemaid argumente); sinna on võimalik jääda kauemaks kui kolmeks kuuks; seal on head palgad ning  mitmekesine  loodus; seal räägitakse inglise keelt (mis on meil mõlemal küll suus, kuid natuke konarlik ja vajab harjutamist) ning  viimaks, Austraalia ümber on palju riike, mida meil on samuti plaanis külastada (Uus-Meremaa, Aasia). Uurisime kusjuures ka Uus-Meremaale tööle ja elama minemise võimaluste kohta, kuid sinna väljastatakse esiteks igal aastal ainult 100 viisat (mis lähevad ära umbes 15 minutiga) ning kuuldatavasti ei pidavat seal hetkel olema nii palju tööd kui Austraalias ja ka palgad pidid olema väiksemad.

Seega leidsin, et kokkuvõttes ei olegi niivõrd oluline see maa, kuhu lähme  ega kaugeltki mitte originaalsus, vaid selle  riigi pakutavad võimalused ning fakt, et me raputame end oma mugavustsoonist välja ja teeme oma muidu rahulikule  elurütmile ühe suure vimka sisse. Nii me siis lähme käsikäes…

– Kaisa

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s